Результатом прокурорської перевірки в одному з професійно-технічних навчальних закладів Чернігова стало виявлення численних порушень прав його випускників на працевлаштування, пише ПіК.
Повідомляє прес-служба прокуратури м.Чернігова.
Держава гарантує випускникам професійно-технічного навчального закладу, які навчались за державним замовленням, надання першого робочого місця за одержаною професією (ст..38 Закону України «Про професійно-технічну освіту»).
Перевірений навчальний заклад не вживав належних заходів для виконання цієї норми закону. Зокрема, тут не було укладено жодної багатосторонньої угоди для працевлаштування учнів, передбаченої Порядком працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких проводиться за державним замовленням (затв. Постановою Кабінету міністрів України №784 від 27.08.2010р.).
Не належним чином було налагоджено і взаємодію з державною службою зайнятості. А саме, не формувався банк даних роботодавців-замовників освітніх послуг навчального закладу, не здійснювався моніторинг потреб ринку праці у таких робітничих кадрах, не надсилались до державних центрів зайнятості повідомлення про непрацевлаштованих випускників. При цьому і довідки про самостійне працевлаштування за встановленою формою, необхідні для реєстрації у центрах зайнятості в якості безробітних, адміністрацією навчального закладу учням теж не видавались.
Також у деяких випадках не відповідали дійсності дані навчального закладу про фактичне працевлаштування тих, хто завершив підготовку.
Як результат, 80 випускників 2013 року на даний час залишились не працевлаштованими. Серед них — і особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Цілий ряд випускників працевлаштовані не за тими спеціальностями, яким вони навчались за державні кошти, а як особи без кваліфікації: вантажниками, підсобниками, реалізаторами товарів.
Окремі випускники в навчальному закладі обліковуються як вже працюючі за направленнями — а фактично на роботу не приймались. Деякі були прийняті — і звільнені звідти за один-два місяці, але навчальний заклад цього вже не відслідковував.
Виявлені порушення призводять не тільки до ущемлення прав випускників, але й до необ’єктивності при формуванні обсягів державного замовлення на підготовку робітничих кадрів.
Прокуратурою м.Чернігова на ім’я директора даного професійно-технічного навчального закладу направлене подання з вимогою виправити виявлені порушення і вирішити питання про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.