прокуратураМайже 600 тисяч гривень стягнуто за втручання органів прокуратури Чернігівської області упродовж минулого та поточного років на користь соціально-незахищених громадян сільської місцевості. Це повернута орендна плата, відшкодування збитків за самовільне зайняття землі, тощо. Найбільше порушень прав селян у земельній сфері було зафіксовано у Менському, Новгород-Сіверському, Носівському районах.

Сільгоспугіддями зайнято 65% території Чернігівщини, що обумовило структуру господарського комплексу регіону та його спеціалізацію. Нині земельні відносини на селі увійшли в нову фазу, коли селяни хоча і реалізують своє право на землю шляхом одержання актів на право приватної власності, проте не мають можливості самостійно господарювати на ній.

Для оброблення земель ними залучаються приватні структури, які нерідко «плутають» власну кишеню з колективною, вдаються до афер і занижують розмір орендної плати, у тому числі і через підроблення документів, або не виплачують її взагалі. Необізнаність та правова неграмотність селян створює передумови незаконного використання сільгоспугідь «такими ділками».

Як приклад, прокурором Менського району установлено факти підроблення посадовими особами ПП «Бірківське» підписів власників землі у договорах оренди, за якими нібито земельні ділянки передані у користування підприємству. За результатами розгляду судом кримінального провадження вина посадових осіб підприємства у підробленні доведена, завдані збитки відшкодовано.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Коментарі закриті.