Під головуванням прокурора Менського району з початку року проведено три координаційні наради з питань протидії злочинності та корупції із керівниками правоохоронних органів, виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Слід відзначити, що за результатами виконання спільних узгоджених заходів стабілізувалася криміногенна обстановка в районі, повідомляє прокуратура Менського району.

Так, у порівнянні з минулим роком з 618 до 478, тобто майже на 23% менше, скоротилася кількість кримінальних проваджень, на 15,6% знизилася кількість злочинів проти життя та здоров’я. Не допущено скоєння вбивств. На 23,7% менше скоєно кримінальних правопорушень середньої та на 24,7% – невеликої тяжкості. Суттєво зменшився ріст вчинення правопорушень особами, що раніше вчиняли правопорушення та скоєних злочинів у стані алкогольного сп’яніння на 17,6% та 9,4% відповідно.

У порівнянні з минулим роком також знизилася кількість скоєних крадіжок, у тому числі крадіжок з квартир та приватних будинків, шахрайств.

У поточному році у бюджетній сфері виявлено 2 злочини.

Поліпшилася робота сектору карного розшуку районного відділу міліції та слідчого відділу з розкриття скоєних кримінальних правопорушень.

Зокрема, більше виявлено злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, у тому числі на 75% більше задокументовано фактів їх збуту.

Підвищився відсоток розкриття злочинів, який є вищим за загальнообласний. До суду для розгляду по суті скеровано більше кримінальних проваджень (142 проти 134 у минулому році), що свідчить про поліпшення роботи оперативних підрозділів та слідчого відділу Менського РВ УМВС, а також збільшення впливу наглядаючих прокурорів на стан досудового розслідування.

За результатами прокурорської перевірки складено 1 протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який розглянуто судом з накладенням штрафу.

Працівниками Менським РВ УМВС постійно проводиться профілактична робота з населенням району, особливо з раніше судимими особами, такими, що ведуть аморальний спосіб життя та зловживають алкогольними напоями.

У поточному році ними складено 1144 протоколи про притягнення громадян до адміністративної відповідальності. З них: за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення – 73, придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення – 94, за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді – 735 (ч. 1, 2 ст. 178 КУпАП), порушення правил адміністративного нагляду, за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях – 30, за порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік – 30.

Коментарі закриті.