На редакційний телефон подзвонила жителька Мени під враженням минулої публікації у «Нашому слов» про американські «дідсадки». І висловила свою думку, що старих у нас неправильно називають людьми поважного віку. Точніше було б – люди зневаженого віку.

Читачка схвильовано розповіла про свої поневіряння в одній з районних інстанцій. Каже, ніколи в кабінетах не запропонують присісти. Чиновники ведуть себе так, наче не ми їх утримуємо на свої податки, а вони з великої милості дозволяють до себе звертатися простому люду. Забув пенсіонер, наприклад, з Ленінівки свого паспорта вдома – повертайся ні з чим, ніяких документів від тебе не приймуть. І байдуже, що стара людина з великими труднощами добиралася до райцентру. Як кажуть наші браття-росіяни: «Без бумажки – ты букашка».

Ці самі «бумажки» з кожним роком набувають усе більшої сили. Аби вирішити хоч якесь питання, треба зібрати кипи довідок – і про те, і про се, і навіть про те, що зібрав усі довідки про довідки.

Причому територія збирання папірців невпинно розширюється. Наразі за деякими вже треба рушати до Чернігова, а то й до Києва. Не дуже здивуюся, якщо одного разу українці тисячами потягнуться, наприклад, до Нью-Йорка, аби взяти собі довідки з Організації Об’єднаних Націй.

Це при тому, що наші державні мужі невпинно повторюють мантру про максимальне наближення послуг державних служб до населення і про спрощення усіх процедур.

Нещодавно прочитав з цього приводу інформацію про Грузію. Колишня радянська республіка, яка пережила кілька внутрішніх військових конфліктів, війну з Росією. Грузія стала на шлях реформ наприкінці 2003 року, коли в Тбілісі відбулася «революція троянд» – передвісниця нашої помаранчевої. Автор публікації (росіянин за громадянством) розповідає, як він у Тбілісі отримав водійські права за… дві хвилини і двадцять секунд.

Так, без черг, принижень, паперової навали і поборів. Більшість дозволів, реєстрацій, скажімо, для малого бізнесу тут оформлюється через Інтернет і за лічені години. Так само і отримуються довідки – без процедури нескінченного стирчання в чергах біля чиновницьких кабінетів.

До речі, як повідомляє автор, техогляд транспортних засобів тут відмінили як мінімум до 2012 року. Аж доки не напрацюють механізм, який би повністю виключав корупцію. З тих же причин відмінили і санепідемнагляд, і пожежні інспекції, і…

На диво, у Грузії відтоді не стало більше ні тарганів, ні пожеж.

Мітки:

Коментарі закриті.