Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 439 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266» Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, викладено в новій редакції (далі – Порядок № 1266). Зазначена постанова набула чинності з моменту її опублікування у газеті «Урядовий кур’єр» від 04.07.2015 року № 119, тобто Порядок № 1266 в новій редакції слід застосовувати до страхових випадків, що наступили з 04.07.2015 року.

Особливості обчислення середньої заробітної плати для призначення допомоги по вагітності та пологах, допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначені пунктами 25-30 Порядку № 1266. Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше 12 календарних місяців за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьовані  календарні місяці (з першого до першого числа).

У разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.

Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата обчислюється виходячи із тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи із розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку. Зазначена правова норма є новою та раніше не використовувалась.

Пунктом 29 Порядку № 1266  визначено обмеження щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах застрахованим особам, які протягом останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше 6 місяців. Періоди, що можуть бути зараховані до страхового стражу визначаються статтею 21 Закону № 1105.

Пунктом 30 Порядку № 1266 визначено особливість обчислення середньої заробітної плати застрахованим особам, які працюють за сумісництвом. Так, визначено, що в таких випадках обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Роз’яснення щодо застосування Порядку № 1266 в новій редакції і надалі надаватиме Міністерство соціальної політики України.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 440, яка оприлюднена в бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.07.2015 № 54 та набула чинності з дня її опублікування, затверджено Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, яким  приведено у відповідність до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» оплату днів тимчасової непрацездатності в залежності від страхового стажу.

У разі виникнення запитань з приводу застосування Порядку № 1266 (в новій редакції) та Порядку № 440 в частині обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах  звертатися за адресами:  м. Мена, вул. Троїцька, 5А або за телефонами 2-14-08 та 2-14-48;

смт Сосниця, вул. Виноградського, 12А  або за телефоном  2-76-32.

 

Директор Менської міжрайонної виконавчої дирекції

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП  І.Петрушенко

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;You will learn your chosen language(s) in small interactive classes, using the language laboratory, satellite TV, the internet and computer assisted language learningPrince was the boyfriend of Jessica Howell, who is Peters’ daughter.hollister hamburg
His neck has healed, Weiss said, but the concussionlike symptoms will keep him out longer.prada outlet online
, Brandon Morris Baker, Brianna Marie Baliker, John Arthur Baltitas, III, Hourtni R.prada borse outlet

Her attorney, Gerald Shargel, told the court there was a “very viable psychiatric defense” for Jordan, saying she shouldn’t be held criminally responsible for her son’s death because of her mental state.mcm bags

For Dawn Barnum, nothing is more important than faith and family.mulberry handbags sale

Коментарі закриті.