3v310314Обговорено сьогодні на розширеній нараді за участю начальників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, яку провів в.о. голови райдержадміністрації Володимир Василенко.

На порядок денний були винесені питання про стан ринку праці, виконання Програми зайнятості населення у 2013 році, організацію і проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру по благоустрою територій населених пунктів району, фінансування їх організації та основні завдання районного центру зайнятості населення на 2014 рік.

Директор районного центру зайнятості Тамара Кот у своєму виступі відмітила, що крізь призму досягнень і недоліків помітні позитивні зміни на ринку праці району в умовах непростої соціально-економічної ситуації, але є фактори, які мають негативний вплив на ринок праці. Крім демографічної ситуації є тенденція до звуження легальної зайнятості, зменшення робочих місць у сфері виробництва, зниження професійної конкуренції працівників та перепрофілювання на нестандартні форми зайнятості.

Доповідач проінформувала присутніх, що протягом 2013 року центром зайнятості взято на облік 1179 громадян, що на 4% менше, ніж 2012 року. З них 1719 осіб мали статус безробітного. За сприяння служби зайнятості знайшли роботу 745 безробітних, що на 4,6% більше, ніж торік. У 2013 році 27 мешканців району розпочали власний бізнес, отримавши від служби зайнятості допомогу по безробіттю одноразово. На жаль, рівень припинення підприємницької діяльності осіб, які отримали допомогу по безробіттю одноразово у 2012-2013 роках збільшився на 7% і склав 20,6% проти 13,6% (із 63 діючих на кінець 2013 року – 13 припинили діяльність), порівняно з 2011-2012 роком (із 73 – 10 припинили діяльність). Тамара Кот коротко зупинилася на створенні нових робочих місць, на отриманні роботодавцями компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштування на нові робочі місця безробітних, тривалості безробіття та тривалості пошуку роботи, надання соціальних послуг молоді, видачі та реалізації ваучерів для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб, старших за 45 років, фінансування громадських робіт тощо.

Директор районного центру зайнятості у підсумку наголосила, що сьогодні запроваджено жорсткий режим економії коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, посилено виконавську дисципліну. На особливому контролі також питання надання послуг та забезпечення роботою мешканців Криму, котрі через складну політичну ситуацію покинули домівки й можуть звернутися до центру зайнятості. На сьогоднішній день такі громадяни до районного центру зайнятості не зверталися.

Учасники наради також обговорили питання щодо проведення весняної акції з благоустрою та озеленення «За чисте довкілля».

В.о. голови райдержадміністрації у підсумку наголосив на необхідності здійснення контролю за якістю проведення весняної акції з благоустрою і озеленення «За чисте довкілля» з подальшим внесенням пропозицій щодо відзначення кращих територіальних громад з цього питання, а також залучення безробітних на громадські та інші роботи тимчасового характеру по благоустрою територій населених пунктів району, які фінансуються з використанням коштів місцевих бюджетів.

Менська РДА

Коментарі закриті.