ГрошіНа прохання членів дільничих виборчих комісій з смт Березна розібратися і пояснити порядок нарахування та виплати одноразової грошової винагороди членам окружних і дільничних виборчих комісій, котра здійснюється по закінченню виборчого процесу, надаю наступну інформацію.

Викладаю в тому порядку, в котрому з’ясовував суть справи.

1. Голова окружної виборчої комісії №208 пояснила мені по телефону, що преміальні кошти були видані по відомості на трьох членів ДВК, але їм на словах було сказано розподілити ці кошти між всіма членами ДВК на її засіданні згідно з внеском кожного у роботу комісії.

2. Заввідділом зведеного планування та фінансування ЦВК назвав нормативний документ, згідно з яким проводяться дані виплати. Це постанова ЦВК №108 від 12 липня 2012 року “Порядок нарахування та виплати одноразової грошової винагороди членам окружних і дільничних виборчих комісій
з виборів народних депутатів України”. Скачати її можна натиснувши вгорі на “Додаток (1)” вказаної в гіперпосилання сторінки.

Зокрема, в ній говориться:

ІІ. Нарахування одноразової  грошової винагороди

2. Розмір одноразової грошової винагороди членам виборчої комісії визначається на засіданні цієї комісії за поданням її голови і залежить від особистого внеску кожного члена комісії у її діяльність, про що приймається відповідне рішення.

ІІІ. Виплата одноразової грошової винагороди

3. Особи, винні у порушенні цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законодавством України.

3. Головний бухгалтер ОВК №208 підтвердила по телефону, що кошти в сумі 1431 грн. дійсно видавалися трьом особам кожної ДВК для наступного розподілу на засіданні дільничних комісій між її членами.

4. На питання про те, як бути тим членам ДВК, в котрих не проводилося загальне засідання по розподілу преміальних коштів і котрі вважають, що вони мають право на певну частину виділених преміальних коштів, прокурор Менського району порадив звертатися до правоохоронних органів, тобто прокуратури чи міліції.

Автор сподівається, що перед зверненням до правоохоронних органів ті ДВК, в котрих розподіл коштів відбувся без загального засідання комісії, проведуть такі засідання і розподілять кошти у відповідності до прийнятого рішення.

 

 

Коментарі закриті.