Кабінет Міністрів України затвердив положення щодо організації оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку в сфері цивільного захисту.

 

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна” відповідне рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зачитав це рішення серед прийнятих без обговорення.

 

Згідно з положенням, Методичний посібник зі створення та функціонування систем оповіщення всіх рівнів здійснює Державна служба з надзвичайних ситуацій.

 

Автоматизовані системи оповіщення бувають: загальнодержавними, територіальними (в областях), місцеві (райони, міста обласного значення, об’єднані територіальні громади), спеціальні (на атомних електростанціях, каскадних спорудах Дніпра і Дністра, магістральних продуктопроводах), локальні і розміщені на конкретних об’єктах підвищеної небезпеки (інтернатах, закладах охорони здоров’я, установах, які надають допомогу особам з інвалідністю).

 

Сигнали про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації передаються через телерадіокомпанії незалежно від форми власності, операторів мобільних мереж, інтернет-ресурси, сигнальні гучномовці.

 

Рішення про оприлюднення на загальнодержавному рівні приймає прем’єр-міністр за пропозиціями центральних органів виконавчої влади, на територіальному – голови обласних і Київської міської державних адміністрацій, місцевому – глави місцевих адміністрацій або органів самоврядування, на об’єктах – керівники об’єктів.

Коментарі закриті.