Гайнути на вихідних на море посмажити шашличок – а чом би й ні? Так вирішили ми з другом – і здійснили задумане.

Обрали Київське море, воно ж – Київське водосховище. Для тих, хто не в курсі, – знаходиться водойма на Дніпрі, в межах Київської та Чернігівської областей. Створена у шістдесятих роках. Займає площу майже тисячу квадратних кілометрів (трохи менше за наш район). Довжина – близько 100 кілометрів, найбільша ширина — 20 кілометрів.

Хороше море, проте добратися до нього непросто. І не тому, що далеко, а тому, що… високо.

Заїхали ми з боку Вишгородського району Київщини. Вирішили пройтися декілька кілометрів по берегу – від греблі Київської ГЕС у бік Білорусі. Набережна скоро закінчилася, і на нашому шляху виріс височезний паркан з відеокамерами і озброєною охороною.

232278

Будівельники, які поруч зводили дачу, порадили не ризикувати здоров’ям і обійти цю ділянку десятою дорогою. Обходити довелося досить довго. Пізніше з’ясували, що на заваді нам стала славнозвісна державна (чи приватна?) резиденція «Межигір’я». Якщо вірити ЗМІ, займає вона 136 гектарів, на яких розміщено 94 інфраструктурні об’єкти: тенісні корти, басейни, фонтани, штучне озеро з водоспадами, майданчик для гелікоптера, причал… До речі, там знаходиться будинок нашого президента.


«Межигір’я». Фото «Газети по-київськи».

Після резиденції починалися приватні дачі, одна багатша за другу: на одній – черепиця золотистого кольору, в іншої – сонячні батареї на подвір’ї… Знову ж таки – паркани, таблички «Прохід заборонено» та перекриті шлагбаумами дороги.

В принципі чогось подібного ми і чекали. Тому знайшли на березі ділянку, огороджену добротним парканом, проте незабудовану та без охорони – ось воно, море! Краса неймовірна, горизонту не видно кінця-краю, височезні кручі, піщані береги. Краєвиди не гірші, ніж на Чорноморському узбережжі.

Шашлики посмажили, море освоїли, світанок сфотографували.

y_dc2273cd
Фото автора.

y_e0ff9253
Фото автора.

y_49fe3b0e
Фото автора.

Гарна у нас країна, варта того, щоб за неї боротися і долати перешкоди, якими б високими вони не були.

Коментарі закриті.