Відповідно до ч.1 ст.21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі – Закон 2240) підставою для фінансування страхувальників робочими органами відділень Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Про це нагадує Менська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Фінансування страхувальників-роботодавців здійснюється протягом десяти робочих днів після надходження заяви. Саме комісія (уповноважений) із соціального страхування, як первинна ланка механізму соціального страхування, має здійснювати контроль за правильним нарахуванням допомог застрахованим особам роботодавцем і мусить вживати заходів по своєчасному наданню працівникам підприємства матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Контроль за надходженням листка непрацездатності від застрахованої особи на оплату до прийняття рішення комісією (уповноваженим) із соціального страхування, подачі документів до бухгалтерії та надходженні заяви-розрахунку до Менської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду залежить від роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування.

Привертає увагу той факт, що є не поодинокі випадки порушення у даному напрямку роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування. Тобто, затримка подання листа непрацездатності та порушенням десятиденного строку передбаченого для розгляду документів для призначення допомоги.

Тому звертаємося до керівників, головних бухгалтерів, голів комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємства, установ та організацій посилити контроль щодо термінів проходження листків непрацездатності від подання застрахованою особою його на оплату до прийняття рішення комісією (уповноваженим) із соціального страхування, подачі документів до бухгалтерії та надходженні заяви-розрахунку до Менської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду; і далі надходження коштів та подання платіжного доручення до банків або до органу Державного казначейства України та зарахування коштів застрахованій особі.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: м. Мена – 2-12-83, 2-14-48, 2-14-08 ; смт Сосниця – 2-76-32.

Коментарі закриті.