Усіляких вітань і побажань та святкувань стало так багато, що за ними і суть зникає з поля зору.

 

 

 

Добро, благо, користь, успішність й тому подібне приносить конкретна, цілеспрямована й розумна діяльність. А всілякі побажання, святкування та інше? Тільки в тій мірі, в котрій вони сприяють творенню першого.

Ой, як же багато потрібно знань, вмінь і зусиль для того, щоб створити щось досконале! А от для привітань і святкувань достатньо витренуваної перед дзеркалом штучної посмішки й улесливого голосу.

До цього часу перед очима колони демонстрантів на Червоній (нині Героїв АТО) площі міста і привітання з гучномовця на пошті: “Слава КПРС, слава трудовому народу, слава великій жовтневій революції, слава міжнародному жіночому дню… Слава! Слава! Слава!”. Розвалилася та пустопорожньо прославлена потвора. Вже й Володька з постаменту пішов друзками гуляти в небуття. А от традиції живуть!

Школи, котрі постійно збирають з батьків кошти на всілякі потреби, нещодавно позбулися випускників. І знову святкування, знову “Слава випускникам!”, знову підрахунок медалістів. І подарунок торбин та дощовиків з партійною агітацією від радикалів!

Медалістів порахували, це добра, це показник старань учнів в підготовці до життя. А що зробили дорослі, той же нардеп Олег Купрієнко, котрий привіз торби випускникам? Може хтось наведе статистику про те, як влаштувалися в житті десять останніх випусків шкіл Менського району? Ким і де працюють, скільки заробляють, яке житло мають? Це був би показник того, що зробили нардепи купрієнки для своїх виборців. Думаю, це був би дуже невтішний показник, про який народні обранці воліють і не згадувати.

Сьогодні День Конституції України.

Чим є, і чим не є Конституція? Конституція точно не є, як лампа Аладіна, чудодійним засобом, котрий сам по собі приносить користь. Закони в цілому, і Конституція зокрема, є лише інструментом з допомогою котрого люди можуть збудувати собі щасливе життя.

На відміну від чудодійних засобів інструмент, для того, щоб приносити користь, повинен мати ряд властивостей. Він має бути досконалим, його мають правильно та вміло використовувати.

Хто має використовувати Конституцію для свого блага? Той, хто хоче гарно жити. Якщо народ в цілому хоче гарно жити, то він і має використовувати Конституцію для організації свого життя.

Слід відмітити, що життя за законами доступне народу лише з певного рівня розвитку, з певного рівня освіченості. А якщо культура народу недостатня? Тоді обирають вождя, котрий і править народом. Звісно ж, вождь першочергово дбає за себе, використовуючи народ як ресурс досягнення особистих цілей. Ні, щоб в світі не виглядати зовсім як дикуни, нині вожді використовують гібридний спосіб ведення справ, тобто, формально діють як органи місцевого самоврядування, а фактично як пани над народом і його ресурсами. З одного боку народ не здатен до самоорганізації та життя за законами, а з іншого посадовці так званих органи місцевого самоврядування роблять все можливе щоб народ і не долучався до управління суспільними справами.

В статті 5 Конституції України записано: “Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування”. Народ здійснює. Не хтось там здійснює, а народ здійснює. Ніде в Конституції не передбачено, що хтось, під тарабарщину про замість народу та в інтересах народу, здійснює владу окрім народу. Проте, чітко написано, що узурпація влади не допускається.

Як в Менській громаді народ здійснює самоврядування? Та ніяк, міський голова навіть не звітує за свою роботу перед менянами. Тобто, цілковито можна вести мову про узурпацію влади Примаковим і його командою. Це практика. Можливо, все робиться в інтересах людей? Ага! Найстаріший депутат за суспільний кошт заасфальтував дорогу до своєї садиби, Примаков взагалі зловився на хабарах і буде всіляко відтягувати відбуття 5 річного покарання. Стальніченко ж намагається формально закріпити узурпацію влади з допомогою Статуту громади. Раніше вели мову про те, що посадовці є владою (над народом). Тепер переписали проект Статуту, але суть залишили стару. Читаємо:

4. Система місцевого самоврядування територіальної громади включає:
4.1. Територіальну громаду – первинний суб’єкт місцевого самоврядування, яка може безпосередньо
вирішувати будь-яке питання, віднесене Конституцією та законами України до відання місцевого
самоврядування;
4.2. Раду – представницький орган місцевого самоврядування, що представляє – територіальну
громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування,
визначені Конституцією та законами України;

Тобто, люди теоретично “можуть”, а міськрада практично “здійснює”.

Щодо “в інтересах громади”. Остання авантюра від Стальніченка з Примаковим “в інтересах громади” ще не закінчилася. Штучно створили кризу водопостачання та водовідведення для того, щоб за бюджетний кошт створити обслуговування і потім мати з нього особистий зиск. Так вже зробили з сміттям – обіцяли подешевшання, а маємо шалену плату невідомо за що, та ще й компенсацію половини тарифу з бюджету. А людей вводять в оману некоректною постановкою питання. Замість того, щоб питати: “ви за економічно обґрунтовані тарифи на водопостачання, котрі дозволять його продовжувати?”, питають: “ви за підвищення тарифів чи проти?”. При цьому не пояснюють, що відмова від економічно обґрунтованих тарифів веде до припинення водопостачання. Тобто, цілеспрямовано шиють менян в дурні.

Що робити?

Ну, точно не вітати один одного з тим, що існує виключно формально і жодним чином не покращує життя людей. Натомість варто розпочинати вчитися жити за законами, проектувати їх, вивіряти, приймати і забезпечувати виконання в інтересах всього суспільства. І багатіти не за рахунок суспільства, а разом з суспільством, безжалісно караючи корупціонерів та інших паразитів.

Але ж перед тим як починати таку діяльність, варто прийняти громадою відповідне рішення, можливо, записати його і в Статуті громади. Складно? Так, але не складніше чим терпіти негаразди нецивілізованого життя.

Чи готові ми до цього? Не знаю. Поки-що ми продовжуємо сподіватися на прихід “доброго пана”, котрий за нас і для нас все зробить. Гірше того, не тільки самі не вчимося, але й навчання дітей тому не забезпечуємо! Вірніше, вчимо тоталітаризму.

Ось приклад:

Це поряд, в Сновську. Наводити фото наших дітей з радикальними торбами від Купрієнка з Примаковим не хочу, діти ж не винні, що старші їм таку свиню підсунули.

В Примакова дуже гарно виходить створювати всілякі сотні, дитячі ради та інші об’єднання для підтримки вождистського управління суспільством. А от альтернативи немає. Подумайте, шановні читачі, хто з вас готовий докладати зусилля для перетворення нашої громади в об’єднання громадян навколо спільних цінностей та інтересів, навколо діяльності по творенню реального, а не мімікрійного самоврядування.

 

Коментарі закриті.