фондПридбання дитячих новорічних подарунків є однією із соціальних послуг, які надаються Менською міжрайонною виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду (далі – дирекція) застрахованим особам згідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням” від 18.01.2001 № 2240-ІІІ.

Отримувачем подарунка є батько, мати, усиновлювач, опікун/піклувальник. Застрахована особа має право отримати в поточному році лише один новорічний подарунок за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на дитину, якій станом на 1 січня наступного календарного року не виповнилося 14 років.

Першим етапом для отримання новорічного подарунка є подання (до 25 серпня) страхувальником до дирекції заявки про загальну чисельність дітей віком до 14 років, які мають право на отримання подарунка. При необхідності, в подальшому, здійснюється уточнення кількості подарунків.

Другий етап – отримання новорічних подарунків. Представники страхувальників (підприємства, установи, організації) отримують подарунки для дітей застрахованих осіб на підставі довіреності за накладною, в якій вказується кількість подарунків, ціна та загальна їх вартість, яка надається дирекцією.

І третій – видача страхувальником подарунків застрахованим особам. Для правильного документального оформлення видачі подарунків страхувальник повинен мати такі документи: накладну на новорічні подарунки від дирекції; протокол комісії (уповноваженого) із соціального страхування про видачу подарунків дітям працівників відповідно до списку, завіреного відділом кадрів чи керівником підприємства; відомості на видачу подарунків, де зазначаються прізвища, ініціали застрахованих осіб і їх дітей, число, місяць та рік народження дітей. У відомості на видачу подарунків застрахована особа обов’язково ставить свій підпис при його отриманні. Відомість складається за підписами керівника, головного бухгалтера і голови комісії із соціального страхування.

Добровільно застраховані особи, які уклали договір з територіальним органом Пенсійного фонду України про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до договору, для отримання подарунків подають до дирекції заяву на отримання подарунка, копію свідоцтва про народження дитини, копію договору з Пенсійним фондом та підтвердження сплати єдиного соціального внеску. Подарунок видається за відомістю при пред’явленні документів, які засвідчують особу (наприклад – паспорт) та наявність дитини у віці до 14 років (копія свідоцтва про народження дитини).

Вартість і кількість новорічних подарунків у звіті Ф4-ФСС з ТВП, не відображається, оскільки страхувальник безпосередньо не здійснював витрат на їх придбання. Сума витрат Фонду за новорічні подарунки, які видані страхувальником з порушенням Порядку, або не видані застрахованим особам, не приймається до заліку та відшкодовуються за рахунок страхувальника.

 

Менська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду

Коментарі закриті.