IMG_0090_500x375В центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги „Сповідні розписи села Дягови 1746-1830 років”, яка нещодавно вийшла друком у Чернігові.

Презентацію провели Сергій Павленко – уродженець Дягови, Заслужений журналіст України, історик-мазепознавець, незмінний протягом 20-ти років шеф-редактор всеукраїнського наукового журналу „Сіверянський літопис”, Дмитро Казіміров – уродженець Мени, кандидат історичних наук і Сергій Горобець – історик, представник Українського інституту національної пам’яті по Чернігівській області.

Упорядкував видання Сергій Горобець. Тепер воно стане істотною допомогою тим дягівчанам, які захочуть прослідкувати своє родове коріння, адже сповідні розписи – це одна з форм документів церковного обліку населення, які являли собою повні посімейні списки місцевого люду в межах парафії.

На зустріч з істориками до бібліотеки завітали менські школярі, вчителі, представники читацького активу. З цікавістю слухали присутні розповідь Сергія Павленка про шлях, який пройшов журнал „Сіверянський літопис” за 20 років свого існування. Дмитро Казіміров повідомив про свою роботу над книгою “Село Дягова в матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765 – 1769 р.р.”, яка вийшла друком кількома роками раніше. А Сергій Горобець ознайомив з особливостями “Сповідніх розписів…” і можливостями їх використання.

Працівники районної бібліотеки приурочили до цього заходу виставку книжок Сергія Павленка, а він подарував книгозбірні комплект „Сіверянського літопису” за поточний рік та декілька примірників презентованої книги.

Коментарі закриті.