Протягом січня-грудня 2010 року послугами районного центру зайнятості скористалися  2072 незайнятих громадян, що склало 77,1 % до 2009 року. Зареєструвалося у 2010 році 1460 громадян, це – 135,9 % до 2009 року.

 За сприяння служби зайнятості протягом січня-грудня 2010 року знайшли роботу 817 осіб,  що склало 104,2 % до минулорічного показника. Зокрема шляхом надання дотацій роботодавцям за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття  працевлаштовані 81 безробітний, що склало майже 10 % у загальній чисельності працевлаштованих громадян. Одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи отримали 17 безробітних громадян, або 2 % у загальному працевлаштуванні.  Рівень працевлаштування склав 70,43 % проти 40,65 % у 2009 році. Працевлаштовано сільських жителів – 367 осіб.

Враховуючи потреби роботодавців щодо підготовки кадрів, які відповідають сьогоденним вимогам, 169 безробітних протягом звітного періоду були направлені на професійне навчання, з них 153 працевлаштовані під конкретне замовлення роботодавців.

Одним із стратегічних напрямів діяльності служби зайнятості є профорієнтація. Профорієнтаційних послуг у минулому році було надано більше 5,6 тисяч. Державна служба зайнятості розгортає профорієнтаційну роботу принципово нового формату, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного. З метою забезпечення якісного функціонування системи професійного інформування населення, у тому числі учнів загальноосвітніх навчальних закладів розроблено інноваційний проект “Профорієнтаційний термінал”, спрямований на забезпечення інформативності, доступності, мобільності, гнучкості та привабливості профорієнтаційних послуг для молоді. Термінал – це молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал, доступ до якого здійснюється через спеціальні електронні пристрої (тач-скріни), які розташовані безпосередньо у навчальних закладах у місцях з максимальною доступністю користувачів. Термінал працює в автоматичному режимі та має можливість актуалізації інформації в режимі on-line через мобільний Інтернет. Профорієнтаційні термінали обладнані сенсорними екранами, за допомогою яких школярі можуть зорієнтуватися у світі професій. Електронний “знайка” пропонує масу інформації про різні спеціальності, ознайомитися з класифікатором професій, топ-десяткою вакансій, заробітною платою, про те, в яких навчальних закладах їх можна отримати, які з них будуть затребувані в найближчі роки в конкретному регіоні країни. За допомогою терміналу діти можуть протестуватися для визначення природних нахилів до тих чи інших професій. Тут передбачені ще й інформаційні блоки для батьків і вчителів.

Такі термінали у минулому році встановлено у 3-х школах району: Менській районній гімназії, Степанівському міжшкільному учбовому комбінаті та у Березнянській спеціалізованій школі-інтернаті.

Протягом січня-грудня 2010 року в районі створено 494 нових робочих місць це на 24 нових робочих місця  менше ніж у 2009 році.

З метою сприяння тимчасовій зайнятості, надання матеріальної підтримки безробітним,  спонукання їх до праці організовані громадські роботи, до участі у яких за минулий рік було залучено 292 безробітних громадян. На рівні району реалізується дві спеціальні  програми громадських робіт за напрямками:

–         надання допомоги особам похилого віку, ветеранам війни та праці;

–         підтримка санітарного стану населених пунктів та їх благоустрій.

Всього активними заходами сприяння зайнятості у 2010 році охоплено 1278 осіб, або 61,7 % незайнятого населення.

Станом на 1 січня 2011 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 794 незайнятих трудовою діяльністю громадян ( 388 жінок, 263 – молодь до 35 років),  що склало 129,7 % до 2009 року. Найбільше перебувало на обліку жителів сіл: Ліски та Жовтневе – по 46 осіб, Стольне – 45, Городище, Киселівка та Слобідка – по 20 осіб.

Чисельність безробітних неспроможних на рівних конкурувати на ринку праці становила 344 особи, або 16 % від загальної кількості незайнятого населення. Рівень працевлаштування цієї категорії громадян склав 11 %. Для працевлаштування даної категорії громадян Програмою зайнятості населення на 2010 рік було заброньовано 20 робочих місць. Всі 20 чоловік працевлаштовані на заброньовані робочі місця.

Для інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство та підвищення рівня їх добробуту велике значення має трудова зайнятість. Протягом 2010 року послугами служби зайнятості скористалися 24 особи з інвалідністю, четверо з яких працевлаштовані.

Рівень зареєстрованого безробіття станом на 1 січня 2011 року становив 3,47 %, що на 0,77 відсоткового пункту вище ніж на початок 2010 року.

Протягом 2010 року до центру зайнятості від 204 роботодавців надійшло 1461 вакансії.

Станом на 01 січня 2010 року кількість вакансій в базі даних районного центру зайнятості становила 12, у  т.ч. для робітників – 7, для службовців – 3, для осіб без професії – 2. Навантаження на 1 робоче місце склало 66 осіб. Найпопулярнішими  професіями,  на які був попит у 2010 році були професії висококваліфікованих працівників – слюсарів, токарів, електрогазозварників, водіїв, кухарів, продавців, а також лікарів, бухгалтерів, інженерів. 

В Менському районі стабільно працюють три промислових підприємства: філія «Менський сир» ПП КФ «Прометей», ВАТ «МЕНА-ПАК», ТОВ «Нептун», п’ять сільськогосподарських формувань СК «Куковицький»,   СК «Авангард»  СК «Феськівський», ТОВ «Агро ресурс -2006» та ФГ «Бутенка», які мають невелику плинність кадрів.

Головною метою державної політики у сфері зайнятості залишається  залучення незайнятого населення працездатного віку, у тому числі осіб з інвалідністю до економічно-активної діяльності.

Районний центр зайнятості й надалі буде сприяти продуктивній зайнятості населення, спрямованій на підвищення  його життєвого рівня. Забезпечуватиме реалізацію заходів регулювання повного ринку праці, забезпечуватиме моніторинг і контроль за станом виконання завдань і заходів, передбачених Програмою зайнятості населення.

Коментарі закриті.