Сергій Лавський

До річниці боїв за Донецький аеропорт Президент Петро Порошенко нагородив трьох бійців з Чернігівської області: 30-річного Анатолія Бережного з Дігтярів та 30-річного Івана Лавріненка з Харитонівки Срібнянського району, а також 31-річного Сергія Лавського з Мени. 

Усі вони воювали на Сході у 2014-2015 роках у складі 90 Окремого батальйону 81 Окремої аеромобільної бригади, десантники. За незламність під час боїв за Донецький аеропорт їх прозвали кіборгами. «Люди витримали, не витримав бетон».

Анатолія Бережного та Івана Лавріненка нагороджено орденом «За мужність» третього ступеня. Сергія — медаллю «За військову службу Україні».

До речі, це вже не перші нагороди колишніх воїнів. З війни Анатолій та Іван повернулися з медалями «За вірність народу України».

20 лютого 2015 року Іван Лавріненко, старший оператор, Анатолій Бережний, оператор, та водій Юрій Радзієвський (з Вінничини) підбили з протитанкового ракетного комплексу «Фагот» ворожу БМП (бойова гусенична броньована машина).


Іван Лавріненко з донькою Машунею

— Аби роздивитися БМП, залазили на дах. Були як на долоні. Але вполювали, — згадує Іван Лавріненко. — Два постріли разом з контрольним. Дивом усе це зняли камери, що їх розмістили волонтери.

Тоді ж Президент обіцяв 48 тисяч гривень за підбитий ворожий танк. Чотири рази хлопці подавали документи. І тричі папери губилися. Та за кілька днів до мобілізації, на початку вересня, гроші таки прийшли на картку. 42 тисячі гривень на трьох. Добитися винагороди вдалося одиницям.

Про нагороди хлопцям сповістили напередодні Нового року. Ордени чернігівським кіборгам мав вручити особисто Петро Порошенко. Спочатку у Краматорську на Донеччині. Потім урочистості перенесли на четвер, 18 січня, на Яворівський полігон, що на Львівщині. Але за кілька днів до від’їзду захід перенесли на невизначений строк.


Анатолій Бережний з дружиною Людмилою

Якщо нагороди не вручить сам Президент, то їх надішлють на область. І нагороджуватимуть героїв уже на місцевому рівні.

Марина Забіян.

 

Коментарі закриті.