НарративЯк герої, так і покидьки дивляться на один і той самий світ. От тільки опрацьовують в свідомості те бачення по різному, відповідно, і висновки та спонукання до дії різне.

 

 

Картинки

До певного віку діти в книжках просто роздивляються картинки. Потім починають читати текст, постигаючи суть. Не можна собі уявити інженера чи лікаря, котрий став фахівцем лише переглядаючи ілюстрації в підручниках. На жаль, в інформаційній царині, особливо суспільно-політичній, інформаційне забезпечення людей обмежується картинками, в тому числі й відео, котрі інформують про події без аналізу суті процесів. Знаходяться навіть такі, котрі твердять, що наш народ наймудріший в світі і сам в усьому розбереться. Мабуть, скоро почнуть пропонувати закрити навчальні заклади – навіщо такому розумному народу навчання – він сам все збагне!

Моє бачення процесів

Прошу познайомитися з моїм баченням того, що відбувається в Менській ОТГ.

Чи це єдине бачення? Звісно, ні. Приміром, дехто пропагує бачення мене як людини, котра комусь продалася та відпрацьовує срібники. Цілком закономірна точка зору, оскільки її носії іншого не уявляють і своє розуміння поширюють на всіх. Спитайте в них, як виглядає служіння громаді – і ви або нічого не почуєте, або почуєте таке, що не витримає жодної критики.

Відношення до корупції в різних країнах

В успішних країнах до корупції відношення в суспільстві вкрай негативне і карають за неї дуже жорстко. Чому? Бо в іншому випадку все, що працездатний народ виробить, буде відняте і пущене по вітру корупціонерами. Розумні народи захищаючи себе та свій добробут знищують корупцію, ну, як щурів у коморі.

Приклади? Трамп – використання службових можливостей в приватних цілях, нині відбувається досить неприємна для нього процедура імпічменту. До речі, вже одна палата Конгресу проголосувала за імпічмент. Не раз чув про відставки в Німеччині, Японії та інших країнах буквально за такі дрібниці як шоколадка чи використання службової машини. Щодо Китаю, мабуть, всі чули, як там “шанують” корупціонерів.

Втім, що я буду розповідати, послухайте професора В’ячеслава Пузирного, котрий люб’язно відвідав Менську міську раду:

Зауважте – презумпція вини!

Від себе додам: тоталітаризм, це сліпа довіра до очільника, демократія, це відсутність довіри, максимум підозр і найретельніший контроль за очільником.

Моє ставлення до Примакова

Ряд ознак з самого початку говорили мені про те, що Примаков прагне суспільних посад з єдиною метою – нажитися за рахунок пограбування громади, в тому числі й корупційним шляхом. Звісно ж, його діяльність це підтвердила.

У першу чергу, це підміна самоврядування громади врядуванням голови Менської ОТГ за підтримки радикальної більшості. По-друге, що здійснюється на основі попереднього, уникнення будь-якого суспільного контролю за діяльністю Примакова та набраної ним команди. Таким чином умови для зловживань людською довірою виявилися створеними.

Третім етапом стали зловживання як шляхом прямого порушення закону, так і прийняттям рішень начебто в межах правового поля, але прибуткових персонально для Примакова та його команди і збиткових для громади.

Колективізація

Особливе місце в діяльності Примакова займає радянського типу колективізація. Абсурд з точки зору суспільної користі? Звісно. Послухайте, приміром, декілька хвилин міністра інфраструктури:

Але якщо виходити з моєї переконаності, що Примаков прагнув посади міського голови з метою пограбування громади, тоді все виглядає дуже навіть логічно.

Колись давно, на початку Незалежності, один очільник з трибуни пафосно заявив: “Фермери нас не нагодують!” Ну, що думав, те й ляпнув. От колгоспи для нього були милі-любі – відправив водія і привезе безкоштовно і м’яса, і сала, і медку, і конвертик. А фермери дуже недружні – якщо й дадуть щось, то потім довго відпрацьовувати будеш!

Чому так? Тому що голова колгоспу віддає чуже, людське, людьми зароблене, йому чужого не шкода. Цілком закономірно, що колгоспи швидко розвалювалися, хіба що окрім таких як в Куковичах, де Микола Омелянович Нужняк ну дуже неохоче розкручувався на всілякі зовнішні побори, за що його і не любило керівництво. Разом з колгоспами бідніли і колгоспники, а от керівництво від району й вище багатіло.

Так от, якщо виходити з припущення, що Примаков прагнув посад з метою особистої наживи за рахунок пограбування громади, тоді від нього треба було очікувати намагань знищити всі незалежні підприємства комунальної сфери і прагнути розвитку міськрадівських колгоспів-комунгоспів. Звісно, саме цим Примаков і зайнявся.

Сміття

Вивіз твердих побутових відходів початково вартував 4 гривні з людини в місяць. При цьому даною податтю намагалися обкласти всіх незалежно від того, викидає дана сім’я сміття чи ні. Тобто, плати по нормі, а вивозять по факту. Куди дівається плата за нараховане але не вивезене сміття невідомо. Тобто, ефективність просто жах! Обіцяли знизити плату. А що зробили? Підвищили тариф в 4 (!) рази до 16 гривень з людини та запровадили компенсацію половини тарифу з бюджету.

І що, я маю вірити що в цій сфері немає розкрадання? Звісно ні, я маю знати, що там немає розкрадань. Яким чином, якщо все планування, діяльність та звітність КП “Менакомунпослуги” контролюється Примаковим? Законодавство передбачає створення наглядової ради для такого підприємства. Поговорили про це, поговорили і, цілком закономірно, не створили.

І що, щодо такого неймовірного здорожчання вивезення сміття? Та нічого, ніхто нічим не обурюється, все нормально.

І красива, і розумна!

Пам’ятаєте анекдот, в котрому мавпа бігала то до красивих, то до розумних, бо і красива, і розумна?

Так оце і з Примаковим та його командою. Раніше була спроба проголосити посадовців міськради владою над народом. Тепер ще більше – вони вже себе і народом вважають!

Тут можна згадати те, як Примаков проводить так звані звіти міського голови, звісно, якщо проводить. Коли учень в школі розказує про вивчену тему, хто приймає і оцінює його відповіді? Правильно, вчитель. Хто має заслуховувати звіт міського голови? Звісно ж, громада! Але коли звітує Менський міський голова, то він всідається в президії з своїми підлеглими та сам собі звітує.

Нещодавно було проведене так зване “громадське обговорення”. Як ви думаєте, хто спозиціонував себе в якості громадськості, всівся в президії та проводив обговорення? Правильно, Примаков зі своїми підлеглими та членами виконкому. Ми ж, кажуть, теж члени громади! Зрозуміло, все як у Тридев’ятому царстві: “Так ви самі і солодощі їсти будете? Ага!”

Чому Примаков на громадські слухання в першу чергу запрошує ОСББ?

Тому, що ОСББ постійно ходять за Примаковим з простягнутою рукою – то на покрівлі їм бюджетні кошти потрібні, то ще на щось. Відповідно, потрібно віддячувати. Як? Та хоча б блокувати Трегубенка, щоб не ставив Примакову незручних питань.

Тарифи на воду

Тема громадського обговорення вкрай проста. ТОВ “Менський комунальник” подав економічне обґрунтування тарифів на водопостачання і водовідведення. Міськрада мала проаналізувати і доповісти – вони є економічно обґрунтовані чи ні. Натомість Примаков влаштував абсурдне і маніпулятивне обговорення того, подобаються ті тарифи чи ні? Ясно, що не подобаються, ясно, що всі (окрім присутніх представників ОСББ) хотіли б всі послуги отримувати якнайдешевше. Але відразу виникає питання про те, за рахунок чого можна здешевити тарифи? Або довести з допомогою аудиту їх необґрунтованість, або дотувати з бюджету.

Ні те, ні інше міськрада під керівництвом Примакова робити не побажала. Натомість працівники її апарату зайнялися пошуками темних плям на образі комунальника, його колективу та керівника, тобто зайнялися інсинуаціями. При цьому вже довгий час системно і послідовно створюючи підприємству перешкоди в діяльності, періодично пропонують – якщо вам в таких умовах працювати невигідно, то відмовтесь від обслуговування водопостачання і водовідведення.

Ну відмовляться – і що далі? Передадуть обслуговування міськрадівському колгоспу. Тариф відразу зросте в чотири рази, половину дотуватимуть з бюджету, якість послуг катастрофічно погіршиться.

Кажете, не може бути? Може, зі сміттям же зробили саме так! І ніякі ОСББ навіть рота не відкрили. Ну, на те вони і ОСББ. Я пам’ятаю, як ще при Фесюну обіцяли центральну трасу перекрити, якщо тариф підніметься хоч на копійку. А коли виконком тариф підняв, уявіть собі, аплодували Фесюну в Будинку культури! ОСББ, одним словом.

Прошу до перегляду того, що влаштував Примаков зі своєю командою замість громадського обговорення:

Толерантність до корупції

Примакова зловили на корупції 14.07.2016 року. Вирок у вигляді позбавлення волі на 5 років з конфіскацією і трьома роками заборони виніс суд першої інстанції 5.05.2018 року. Те, що Примаков всіляко затягує винесення рішення апеляційного суду, зрозуміло. Зрозуміло і те, що суд в межах українського правового поля нічого з цим поробити не може.

Але ж громада, але ж депутати, їм навіщо потрібен такий голова? Звільнити голову з посади шляхом оголошення недовіри дуже легко, була б тільки у громади і депутатів до того воля! Примакова зловили на одному випадку, а на скількох не зловили? І яку шкоду своїм керівництвом він наносить громаді?

Щодо судів, то, схоже, вони будуть тягнутися десятиліттями. А страждатиме від керування Примакова Менська ОТГ, люди. Дякуючи депутатам, котрі дуже толерантно ставляться до корупції у міськраді.

Прошу до перегляду чергової спроби розглянути апеляційну скаргу:

Наступне засідання – 24 грудня. Або знову хтось захворіє, або відбудеться заміна адвоката і прохання надати йому час на ознайомлення з матеріалами справи, або ще щось.

І на завершення цього допису. Знаєте, різні населені пункт зберігають набуту славу (незалежно від того, добру чи погану) сторіччями. Може варто задуматися, яку собі славу набуваємо ми, меняни, голосуючи за корупціонера і утримуючи його на посаді міського голови?

Коментарі закриті.