З 6 вересня Чернігівське обласне телебачення «Сівер–Центр» розпочинає показ нового восьмисерійного документального телефільму «Українські голови в Баварії».

Створено його Сіверським інститутом регінальних досліджень та Сіверським центром післядипломної освіти на основі побаченого та почутого головами територіальних громад Чернігово-Сіверщини під час інформаційно-освітнього візиту до Баварії.

У червні 2014 р. вони відвідали місто Кемптен у рамках проекту «Сталий розвиток малих міст Чернігівської області», що здійснювався за підтримки фонду Ганса Зайделя. Це відносно невелике місто, розміри якого дорівнюють приблизно Ніжину чи Прилукам.

На його прикладі автори стрічки намагалися розповісти про різні аспекти роботи місцевого самоврядування Німеччини. Переважно вони залишаються прихованими від відвідувачів, малопомітні, бо, скажімо, звичайний гість на смітники не ходить. Але ж без них комунальне господарство неможливе.

Отже, у стрічці йдеться про підтримку благоустрою міста, водопостачання та водовідведення, збір, сортування та утилізацію сміття, використання відновлювальних джерел енергії, організацію будівництва, сприяння розвитку малого бізнесу, вимоги до розміщення реклами, використання місцевої історико-культурної спадщини для розвитку території, побудову взаємин місцевої влади та молоді, організацію роботи міської ради…

Це свого роду успішні практики, які можуть бути прикладом та орієнтиром для адаптації до українських реалій, децентралізації владних повноважень, посилення ролі місцевого самоврядування.

У серпні поточного року серіал отримав прокатне посвідчення, видане Державним агентством України з питань кіно. Найближчим часом телестрічка планується до показу на каналі «Культура».

Коментарі закриті.