Представник Німецького фонду оцінив місцеві ініціативиУ рамках проекту «Сприяння розвитку державного управління та місцевого самоврядування в Україні» у Макошине побував референт Фонду Ганса Зай­деля Юрген Вальхсхьофер, який багато років очолював самоврядування в невеликому баварському місті. Гість ознайомився з життям селища й висловився щодо подальшої співпраці фонду й місцевої громади.

– Те, що ми хотіли показати як новину, насправді вже існує. Тобто, активізація громадянського суспільства, різноманіття місцевих ініціатив – те, що має місце в Україні. Нам лишається лише надихнути вас для наступної роботи, – зазначив Юрген Вальхсхьофер, підбиваючи підсумки низки поїздок до територіальних громад області.

Під час ознайомлення з життям громад Чернігівщини обговорювалися можливості реалізації місцевих ініціатив у таких сферах як культура, освіта, спорт, діяльність громадських об’єднань. Голови територіальних громад Чернігівщини розповіли про подібні починання.

Деякі з них вже тривають роками, інші – лише розпочалися, а якісь існують поки що у вигляді задуму. Зокрема: батьки власними руками впорядкували ігровий майданчик біля дитячого садочка; громада вирішила без жодної бюджетної копійки впорядкувати колись занедбаний стадіон, в іншому випадку – утримує кілька дитячих спортивних команд; силами мешканців планується впорядкування захаращеної ділянки у центрі населеного пункту та багато інших.

Незважаючи на різноманіття, такі ініціативи схожі, адже спираються на добровільну участь мешканців територіальних громад. Важливий не лише об’єкт, а й те, що люди стають спільнотою.

Макошинцям також було чим привернути увагу референта Фонду Ганса Зайделя: місцевий Будинок культури залучив до участі у різноманітних творчих колективах ледь не чверть мешканців селища. Цирковий, танцювальний, хоровий, вокальний, драматичний, спортивні колективи, клуб за інтересами – усе це об’єднує макошинців і вносить розмаїття в їхнє життя.

– Ключова умова реалізації місцевої ініціативи – добровільна участь, волонтерство самих мешканців громади у доступний та прийнятний для них спосіб, – зауважив Макошинський селищний голова Валерій Кравцов. – Адже утримання Будинку культури, придбання реквізиту, влаштування концертних програм від 10 до 15 разів на рік – усе це спільна справа макошинців. Головне – спрямувати енергію земляків на розв’язання посильних для них проблем, не чекаючи вказівок та навіть ресурсів ззовні.

Ініціативи громади приносять плідні результати: облаштування парку, реконструкція стадіону, шкільні еко-рейди на березі Десни, ремонт спортивної зали, відпочинок дітей у наметовому таборі та інші.

– Головне – заповнити корисним дозвілля дітей, – зауважив Валерій Кравцов. – Так би мовити, «забрати з вулиці», щоб не було потягу до шкідливих звичок. Випускники шкіл отримують заохочення за активну участь у житті громади. Не менш важливим є і позитивний приклад старших поколінь: у нас три різні за віком футбольні команди, організовані клуби за інтересами.

Як розвиватиметься подібна робота, стане зрозуміло вже у найближчі місяці – під час майбутніх зустрічей, запланованих протягом року. Зрештою, як зазначалося під час бесіди очільників громад з Бобровицького, Коропського, Ніжинського та Носівського районів, котрі разом Юргеном Вальхсхьофером, головою райдержадміністрації Олександром Мисником та головою районної ради Володимиром Невжинським відвідали Макошине, голів територіальних громад обирають не заради майданчиків, а для того, аби вони надихали своїх земляків.

Коментарі закриті.