Сахневич5 травня в приміщенні Менської районної ради відбулося представлення голови Менської райдержадміністрації Олександра Мисника.

Захід великою мірою був формальний, оскільки Олександр Петрович працював на цій посаді й при попередньому керівництві Чернігівської облдержадміністрації, і тому добре відомий тим, кому його представляли. А от познайомитися з новим керівництвом ОДА було цікаво.

Дуже добре, що у своєму виступі перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, котрий приїхав представляти Олександра Мисника, окреслив основні завдання, які ставить ОДА перед райдержадміністрацією та її очільником. Таким чином менянам одночасно з представленням голови РДА була представлена і суть нинішнього керівництва облдержадміністрації.

Авторське бачення:

Є речі, котрі в деталях начебто і правильні. Але при всьому бажанні за цими деталями не вдається побачити досягнення великої позитивної стратегічної мети. Власне, вся наша історія останнього століття є такою: окремі наміри і дії начебто й правильні, а загальні результати негативні. Точнісінько таке саме враження залишилося й від окреслених представником облдержадміністрації завдань.

Приміром, тема війни. Так, захищати Батьківщину потрібно. Але не менш потрібно з’ясувати причини початку війни на території України і усунути їх. Про це Леонід Сахневич нічого не сказав.

Теза щодо того, що державні структури повинні допомагати волонтерам, видалася досить дивною. Волонтерський рух взяв на себе виконання тих обов’язків, котрі мала б якісно виконувати держава. Вбачається сумнівним, що замість започаткування якісної діяльності держави вона має допомагати волонтерам, котрі виконують за неї її функції.

Або тема економічного розвитку. Про який саме інвестиційний потенціал Чернігівщини йде мова? Про інтелектуальний чи сировинний? Чому ми чекаємо інвесторів, а не готові розпочати безліч місцевих економічно ефективних справ? Хто ми, повноцінні самодостатні господарі цієї землі чи безталанні очікувачі допомоги від інших? І чому європейська допомога, спрямована на зменшення засмічення нами теплом спільної з Європою атмосфери, прирівняна до інвестицій? Звісно, велика заслуга Юрія Стальніченка та Федора Фесюна в тому, що ця допомога виділена саме Мені, але це лише допомога, а не наш власний розвиток.

Щодо захисту населення шляхом субсидій також безліч питань – звідки беруться кошти на субсидію і як надовго їх вистачить? Хто гарантує, що субсидії не зникнуть, а карколомні тарифи залишаться? Територіальна реформа теж незрозуміла. І чому до неї фінансово примушують? Що розуміється облдержадміністрацією під децентралізацією – передача повноважень керівництву місцевим самоврядуванням чи дійсно громадянам, об’єднаним в громаду? І чи готова громада взяти на себе ці повноваження за даних умов?

Питань безліч. Попрохав Леоніда Сахневича дати по закінченню представлення інтерв’ю, але почув відповідь, що він поспішає в Корюківку.

Як би там не було, нам потрібно шукати відповіді на ці та інші питання, так шукати та висвітлювати їх, щоб кожен українець знав, що і навіщо робиться та яка йому і його дітям буде від того користь. На жаль, так ми виховані, що вміємо лише терпіти незрозумілості та погіршення до певної межі, а потім протестувати. Це не конструктивний шлях. Конструктивний, це ставити питання та знаходити відповіді. Сподіваюся, керівництво і ОДА, і РДА сприятимуть тому.

Коментарі закриті.