Нещодавно зразкові дитячі спортивно-цирковий колектив «Фієста», танцювальний «Калинонька» та вокальний «Співоча пташка» повернулися з Міжнародного фольклорного фестивалю, який відбувся у Празі.

Про це повідомила «Нашому слову» керівник «Співочої пташки» Оксана Шаповалова.

У фестивалі брали участь колективи з 15 країн світу, що представляли національні танці, пісні і обряди. Юні артисти з Менщини були тут одними з наймолодших учасників, їх виступи закордонна публіка сприймала дуже тепло, навіть із захватом.

Протягом фестивальних днів жили у найбільшому в Європі готельному комплексі «Топ-отель «Прага», в концертному залі якого, власне, і проходив сам фестиваль.

А ще наші юні артисти побували на цікавих екскурсіях, зокрема, в знаменитій Дрезденській картинній галереї, милувалися старою Прагою, а в історичній частині Кракова їх здивували старовинні карети, запряжені кіньми…

За кордоном юних менян дуже вразило ставлення людей один до одного і до тварин. Скрізь на вулицях чисто, ніхто не порушує встановлених правил, люди взаємно ввічливі.

Швидкісні автодороги закриті від житлових будинків спеціальною шумопоглинаючою пластиковою огорожею. Через такі дороги побудовані містки для тварин, щоб їх менше гинуло і травмувалося під колесами автомобілів.

Звернули діти увагу й на те, що на дорогих машинах, на відміну від українців, європейці не їздять. А ще у чеських та польських селах будинки зовні приблизно одного рівня достатку, біля них немає звичних нам городів, а лише декоративні дерева, кущі і квіти.

Слід зазначити, що цю поїздку повністю фінансували батьки юних артистів, за що їм дуже вдячні і самі діти, і керівники творчих колективів.

Коментарі закриті.