За мак можна сісти
Фото http://basik.ru

На оперативно-профілактичних обліках в органах внутрішніх справ Чернігівської області сьогодні перебувають близько 4,5 тис. осіб, які скоїли протиправні діяння в сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Понад 1700 громадян поставлені на відповідний облік у медичних закладах області, тобто є хворими на наркоманію.

Лише за минулий рік на Чернігівщині півтори сотні наркоманів пішли з життя. І це переважно молоді люди найбільш активного віку. Рідко хто з них доживає до 30 років.

Як зазначив начальник УМВС України в Чернігівській області Олег Демченко, одним з ключових напрямків боротьби з наркотичною отрутою є скорочення аж до повного знищення сировинної бази наркоманії. Для нашого аграрного регіону основними наркотичними засобами є ацетильований або екстракційний опій, а також марихуана.

За інформацією райвідділу УМВС України в Чернігівській області, 25 травня на Менщині, як і в цілому в усій державі, стартував щорічний комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак-2014». Його метою є виявлення та ліквідація незаконних посівів наркомістких рослин, виявлення та притягнення до відповідальності осіб, що культивують заборонені рослини. У проведенні операції задіяні співробітники усіх міліцейських підрозділів.

Правоохоронці нагадують, що незаконне культивування маку чи конопель (в тому числі збереження самосійних рослин) підпадають під статті Кримінального (ст.310) та Адміністративного (ст.106) кодексів, залежно від кількості виявлених рослин.

Так, за виявлення на присадибній чи дачній ділянці:

– до 100 рослин маку або до 10 конопель – адмінвідповідальність за ст. 106 КУпАП (штраф до 1360 гривень);

– від 100 до 500 рослин маку або від 10 до 50 конопель – кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (штраф до 850 гривень або арешт до шести місяців, або обмеження волі до трьох років);

– понад 500 рослин маку або понад 50 конопель – кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України (від трьох до семи років позбавлення волі).

Міліція закликає жителів Менського району: якщо вам відомо про місця, де ростуть наркомісткі рослини, або про осіб, які займаються їх культивацією, обов’язково повідомте про це за телефонами: 102, 2-15-60, 2-15-63.

Коментарі закриті.