Останнім часом дуже гостро стоїть питання зараження людей на сказ. Лише за 2010 рік на Менщині зареєстровано 10 населених пунктів, неблагополучних стосовно захворюваності на сказ.

За повідомленням старшого інспектора по роботі з населенням та громадськими формуваннями райвідділу міліції Лариси Кулич, потрібно самим берегтися від зараження на сказ, а також захистити домашніх тварин. А для цього необхідно дотримуватися елементарних правил утримання тварин (собак, котів), адже за їх порушення відповідно до ст.154 Кодексу України про адміністративні правопорушення настає адміністративна відповідальність.

У статті 154 «Порушення правил тримання собак і котів» йдеться:

Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи не зареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин, і на посадових осіб – від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Власникам собак і котів дозволяється:

а) виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов’язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;

Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають ошийники з номерними знаками і намордники, які знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, парках, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, а також бездоглядні коти вважаються бродячими і підлягають відлову.

За порушення цих Правил громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.

Працівниками районного відділу міліції буде систематично проводитися робота по контролю за дотриманням правил утримання собак і котів, і на порушників складатимуться адміністративні протоколи.

Коментарі закриті.