Працюють у Пітері, літують у Макошине
Ольга Челядіна разом із правнучкою Нікою увесь день проводять на свіжому повітрі.
Ольга Челядіна у далекому 1950 році закінчила Макошинську школу і виїхала з селища. Майже шість десятиліть живе вона у Санкт-Петербурзі, однак не було такого літа, щоб не приїхала провідати рідну землю. Тут, коло Десни, напувалися чистим повітрям і топтали росяну травичку її діти, потім онуки. Тепер їхня макошинська хата повниться дзвінкими голосочками правнуків. Військове протистояння з Росією стало для нашої землячки великим потрясінням через побоювання, що доведеться забути про поїздки на малу батьківщину.

Воєнне дитинство

– Оцей будинок навпроти школи ми придбали наприкінці 80-х, коли вже було ясно, що мама довго не проживе і треба забирати її до Ленінграду, – розповідає Ольга Іванівна. – А батьківське обійстя колись, до війни з німцями, знаходилося коло мосту. Жили великою дружною родиною: ми з братом, мамою і бабусею, мамина сестра з двома синами. Ту війну я добре пам’ятаю…

Жінка згадує, як її маму ледь не розстріляли, як через міст вели на погибель євреїв, як німці ремонтували міст через Десну і один із них на ім’я Генек приходив до них по молоко і просив їх, дітей, заспівати «Катюшу».

А потім їхню родину вигнали з оселі, будинок розібрали. На певний час знайшли прихисток у родини Можилевських, а потім звільнилася квартира у залізничній амбулаторії – оселилися там.

По війні голодно було, люди завжди чекали березня – саме цього місяця з року в рік потроху знижувалися ціни. А потім життя почало налагоджуватися. Макошине тоді розвивалося! І радгосп-мільйонер, і грязелікарня, і підприємства – усе це давало людям роботу й забезпечувало стабільність.

Долю зустріла заочно

Маючи поважний вік, Ольга Іванівна на диво чітко пам’ятає дати, імена, прізвища. Та й виглядає напрочуд молодо у свої «трохи за вісімдесят».

– Це тому, що я усе життя працювала, навіть на пенсії довгий час, – посміхається.

Свого часу вона закінчила Конотопський учительський інститут, працювала за направленням на Тернопільщині спочатку викладачем, потім завучем, інспектором. Якось одна з учительок надіслала своєму братові, котрий тоді служив у армії, фото Ольги. Майже три роки листувалися, доки не зустрілися нарешті. А затим і побралися.

Слідом за чоловіком Ольга поїхала до Ленінграду, де й лишилася назавжди. Чоловік її, Георгій Павлович, був інженером, працював у науково-дослідному інституті. У той час він навіть із нашим Леонідом Кучмою зустрічався. А Ольга Іванівна трохи попрацювала у шкільній бібліотеці, а потім на довгі 40 років пов’язала своє життя з дитячим санаторієм.

– Я б іще працювала, та артроз правого коліна став допікати, – каже. – Тепер ось буду у Макошине городами займатися, часу вистачає.

Про політику ні слова

Поки ми балакаємо з Ольгою Іванівною у дворі на лавочці, повз нас разів зо п’ять прошмигнуло мале дівчатко.

– То найменшенька правнучка, Ніка, – каже моя співрозмовниця. – Онуків я маю аж п’ятеро, правнуків – четверо. І усі вони тут, у Макошине, влітку товчуться по черзі. Он, бачите, отакий навіс та довгий стіл у дворі облаштували, місця усім вистачає.

У дворі й справді все вказує на те, що тут живе чимала родина: коло порога сила-силенна шльопанців різних розмірів, дитячий мотоцикл, на шворці – вервечка купальників і рушників.

– Не уявляємо себе без нашого Макошине, – каже Ольга Іванівна. – Як тільки підходить кінець травня, заняття у школі закінчуються – так і їдемо сюди. Моя старша онучка як народила Максимка, то навіть тримісячного сюди привезла. У нас тут стільки друзів, знайомих! Живемо дружно. Я коли сортової полуниці привезла з Пітера, то половині селища наділила, а мені в подяку вишень, півоній на посадку принесли.

– А чи не вплинула на ваші з макошинцями стосунки війна з Росією?

– Та що ви! Ми про політику не говоримо ні тут, ні в Пітері. То там, нагорі конфлікти затівають, а ми, прості люди, хочемо жити у мирі й злагоді. Коли усі оті заворушення почалися, я так перехвилювалася, що й зір втрачати почала. Боялася, що для нас дорога до нашого селища буде закрита. Дякувати Богові й цього разу доїхали. А зараз я оформлюю вид на проживання в Україні, то зможу тут бути скільки завгодно. Від цього й щаслива!

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;During the game the Knicks offense gave the Nets all they could handle but Brooklyn was still able to hold on for the win and hold on to the last playoff spot in the Eastern Conference with a narrow 100 98 victory over New YorkEach month you will receive visionary, healing energy work to support your intentions.borse prada outlet
After asking the member countries, it was decided that Pakistan, Iran, Turkey, Palestine, Jordan, Bahrain, Azerbaijan, Syria, Bangladesh and Afghanistan would be its members.gucci scarpe
The National Football League is extremely competitive, so players must compete hard to keep their jobs against new players entering the league every year.sac birkin hermes
I felt good at the end of the season and I wanted to bring that into camp.mulberry handbags uk

anyone notice we had rain a little rain on Monday night.timberland boots uk

BSc Business Analytics: 8.mulberry bags uk

He said he will spend the time away from football finishing his degree.mcm duffle bag
chaussures louboutin

Коментарі закриті.