Сума збитків від пожеж, які виникли при спалюванні сухої трави та сміття, у цьому році перевищила вже 140 тисяч гривень. Представники Менської пожежно-рятувальної служби та ДП «Менарайагролісництво» провели спільний профілактичний рейд лісами.

Смуги в 40 кілометрів

Рейдова група перевірила стан пожежної безпеки кількох лісових масивів: урочищ «Кут» (Феськівська сільрада), «Смалеві сосни» поблизу Лісок та заповідника «Чамарове» на території Осьмаківської сільради.

– У поточному та минулому роках лісових пожеж на Менщині не було, – розповідає провідний фахівець служби цивільного захисту в Менському районі ТУ МНС в Чернігівській області Артем Кремльов. – А ось пожежі, які виникли при спалюванні сухої трави та сміття, завдали у минулому році 120 тисяч гривень прямих та побічних збитків. У цьому році ця сума перевищила вже 140 тисяч, на початку травня мало не згорів житловий будинок. Щоб не допускати подібного, проводимо профілактичні заходи, розповсюджуємо пам’ятки, інструктуємо населення.

Пожежа у Менському районі.
Отак, буває, суху траву палять.

У свою чергу «Менарайагролісництво», у підпорядкуванні якого 4655,6 га зелених масивів, докладає чималих зусиль для охорони лісів.

– Для зупинення «повзучого» вогню, тобто низової пожежі, в лісі спеціально створюються так звані мінералізовані смуги, – пояснює старший майстер лісу Микола Кириченко. – З початку 2013 року зроблено 30 кілометрів нових та проведено оновлення ще 10 кілометрів протипожежних перешкод. У наявності п’ять орендованих тракторів з навісними плугами. Відремонтовано шлагбауми, встановлено попереджувальні написи, маємо первинні засоби пожежогасіння.

Аж до кримінальної

Правилами пожежної безпеки в лісах України протягом пожежонебезпечного періоду забороняється: розведення багать; заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети; відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки.

У жодному разі не можна палити, кидати у лісі непогашені сірники та недопалки; заправляти паливні баки під час роботи двигуна; експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системами.

Окрім цього, підприємствам, установам, організаціям та громадянам забороняється: випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що примикають до лісу (у тому числі проводити неконтрольовані сільськогосподарські пали).

– Діятимуть мобільні групи для проведення рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки, – попереджає Артем Кремльов. – До них входитимуть працівники органів МВС, лісництв та пожежно-рятувальних підрозділів. За самовільне розведення вогнищ серед лісу, а при п’ятому класі пожежної безпеки – і за в’їзд транспорту в ліс, винуватці притягуватимуться до адміністративної відповідальності. Якщо ж порушення призведуть до значних збитків – можлива навіть кримінальна відповідальність.

Коментарі закриті.