pojejaПротягом 2012 року на Менщині сталося 69 пожеж, прямі збитки від яких склали 458,6 тис. грн. Це на 93,5% більше, ніж за аналогічний період 2011 року. У вогняній стихії загинуло четверо осіб.

Про це «Нашому слову» повідомили у районному відділі управління Держтехногенбезпеки в Чернігівській області.

Найбільше пожеж (80%) сталося у житловому секторі. На об’єкти різних форм власності вогнеборці виїжджали сім разів. Також було кілька випадків горіння сухої трави та чагарників на відкритій місцевості.

– Можна виділити кілька основних причин виникнення пожеж, – констатує начальник райвідділу Держтехногенбезпеки в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання – 12 випадків, необережне поводження з вогнем – 19 випадків, чотири рази причиною біди стали пустощі дітей з вогнем. Зафіксовано дев’ять випадків порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення. Значно зросла кількість підпалів.

У минулому році вогонь повністю знищив дві будівлі (кілька десятків споруд отримали пошкодження різного рівня), дев’ять тонн кормів та дві одиниці техніки. Підрозділами аварійно-рятувальної служби району під час гасіння пожеж врятовано троє людей, 62 житлові та господарські будівлі, сім голів худоби, 23 тонни кормів та матеріальних цінностей на загальну суму понад три з половиною мільйона гривень.

На щастя, протягом 2012 року на території району не виникло жодної надзвичайної ситуації. Зареєстровано 18 надзвичайних подій (їх кількість також зменшилась більш ніж на третину), внаслідок яких загинуло дев’ять та травмовано 13 осіб.

– В аміачно-холодильній установці ТОВ «КАСП» (колишній «Холодильник» – авт.) на сьогоднішній день знаходиться п’ять тонн аміаку, – каже Євгеній Володимирович. – Незважаючи на те, що підприємство на даний час не працює, зберігається ризик витоку небезпечної речовини. Адже аміачно-холодильна установка та трубопроводи на підприємстві вже давно потребують капітального ремонту.

Інколи в результаті недостатньої обізнаності люди підсвідомо самі стають винуватцями трагедій. Як вважають спеціалісти Держтехногенбезпеки та аварійно-рятувальної служби, змінити ситуацію на краще цілком реально. Потрібно навчати людей безпечній життєдіяльності. І займатися цим мають не тільки рятувальники, але й заклади освіти, органи місцевого самоврядування, служби соціального захисту тощо.

Коментарі закриті.