Працівники райвідділу ГУ МНС України в Чернігівській радять, що треба робити, щоб новорічні свята не перетворилися на трагедію:

– По-перше, треба бути обережними. Дуже небезпечними, з пожежної точки зору, є хвоя, ялинкові прикраси та святкові костюми з вати, паперу або інших легкозаймистих матеріалів. Вони можуть загорітися від хлопавки, бенгальського вогнику або свічки, не кажучи вже про петарди та феєрверки.

Найнебезпечніше те, що пожежа може спалахнути через деякий час після тління, коли у приміщенні нікого не буде, або люди спатимуть.

Велику небезпеку несе піротехніка. Особливо сумно, коли від необміркованих вчинків дорослих страждають діти. Тільки за минулі новорічні свята було зареєстровано 33 надзвичайні події, пов’язаних з використанням піротехнічних виробів, в наслідок яких 39 громадян отримали травми різної тяжкості, а двоє загинули.

Забороняється ударяти по піротехнічним виробам, переносити їх в кишенях, під одягом, кидати під ноги перехожих, запускати із вікон, балконів та дахів.

Після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, не можна підходити до нього 15-20 хвилин, адже неможливо бачити процесу, який відбуває усередині виробу (ґніт може ще повільно горіти і піротехнічний виріб може спрацювати).

Не можна використовувати піротехнічні вироби кустарного виробництва.

Для ілюмінації дозволяється використовувати тільки гірлянди заводського виробництва.

Мітки:

Коментарі закриті.