У зв’язку з різким потеплінням з 28 березня на малих річках Чернігівської області розпочалась весняна повінь з різкими підвищеннями рівнів води.

Про це повідомляє “Час Чернігівський”.

Підняття рівня води через танення снігу та особливості забудови

Почасти це природній процес. А підняття рівнів води на малих річках та водоймах було короткочасним.

При цьому були підтоплені житлові будинки та дачні ділянки в окремих населених пунктах області.

Додаткові ж підтоплення виникли внаслідок швидкого танення місцевих снігозапасів та накопичення тало-дощових вод у пониженнях рельєфу, відсутності чи несправності систем водовідведення, накопичення сміття, відсутності дренажу тощо.

Весняна повінь

Максимальні рівні повені 2018 року на малих річках області вищі в порівнянні з повінню 2013 року.

Більш того – на великих річках області протягом першої декади квітня спостерігався процес руйнування льодового покриву, під час якого утворювались затори криги, що призвело до значних коливань рівнів води ( 20-30 см за добу) на окремих ділянках Дніпра та Десни.

При проходженні водопілля на Дніпрі можливе досягнення і тривале перевищення небезпечних відміток у Ріпкинському та Чернігівському районах: обтоплення (водами Дніпра і Сожу) населених пунктів (їх частин), відрізання їх від основних шляхів сполучень, затоплення ділянок доріг місцевого значення, часткові затоплення територій, об’єктів, приватних садиб у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві Дніпра і Сожу. Тривалий негативний прояв паводкових вод може ускладнювати умови життєдіяльності населення у цих районах. Гідрологічна ситуація і наслідки можуть бути подібними до водопілля 2013 року

При проходженні водопілля на Десні тривалий час утримуватиметься затоплення заплави Десни біля Новгород-Сіверського. Можна очікувати на досягнення небезпечних відміток обтоплення (оточення водою, відрізання від шляхів сполучення) та початкове підтоплення водами Десни низькорозташованих садиб ряду населених пунктів у Новгород-Сіверському, Коропському, Куликівському, Сосницькому, Менському, Городянському районах.

_______________________

Тож перелік населених пунктів, що можуть зазнати негативного впливу весняної повені у 2018 році, виглядає наступним чином:

 • Городнянський район: село Малий Дирчин – майже щороку відрізається водою, чим порушується транспортне сполучення;
 • Коропський район – селище Короп, с-ще Лиса Гора – може бути порушення транспортного сполучення;
 • Куликівський район – села Кладьківка та Ковчин – порушення транспортного сполучення;
 • Менський район – відрізати водою може села Дібровка, Куковицьке, Остапівка, Овчарівка, Луки;
 • Новгород-Сіверський район – порушення транспортного сполучення із селами Бирине, Кудлаївка, Підгірне, Прокопівка;
 • Ріпкинський район – підтоплення будинків та порушення транспортного сполучення у селищах Любеч та Радуль, селах Кам’янка, Клубівка, Кукарі, Неданчичі, Нова Папірня, Новосілки, Плехтіївка, Старі Яриловичі, Суслівка;
 • Сосницький район – відрізати водою із порушенням транспортного сполучення може села Бондарівка, Бутівка, Велике Устя, Гапішківка, Долинське, Кнути, Костирів, Пекарів, Польове, Синютин, Старобутівка, Якличі, підтоплення будинків – у селищі Сосниця, селі Мале Устя;
 • Чернігівський район – підтоплення будинків у селах Загатка, Мньов, Повідов, Прохорів, Пустинки, Шмаївка, Старик.

Прогноз найбільшої води

Наразі найвищих рівнів весняної повені цього року очікують:

 • – на ділянці Дніпра від Неданчичів до Дніпровського – 20-30 квітня;
 • – на ділянці Десни від Н.Сіверського до Розльот – 25 квітня – 5 травня;
 • – на ділянці Десни від Розльот до Чернігова – 5-10 травня;
 • – на ділянці Сейму від Рильска до Мутина – 20-30 квітня;
 • – на Снові біля Сновська – 15-20 квітня.

У Чернігові максимальні рівні води весняної повені Десни очікуються в інтервалі 600-660 см над нулем поста (минулий рік – 413 см).

Коментарі закриті.