imagesПрезидент Петро Порошенко підписав закон №917-VIII Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, повідомила прес-служба глави держави.

Документ був прийнятий Верховною Радою з урахуванням пропозицій президента щодо збереження при реформуванні не тільки назви і цільового призначення, тематичної спрямованості, але і мови видання, 24 грудня.

“В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення. Відповідно до Конституції, держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України; в країні також гарантується вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин”, – йдеться в зауваженнях глави держави.

Також пропозиція Порошенка стосувалася нерозповсюдження дії норм закону на друковані ЗМІ, що здійснюють офіційне оприлюднення нормативно-правових актів Верховної Ради, Кабінету міністрів, президента, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Зазначимо, закон визначає механізм реформування друкованих ЗМІ, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування. Документ обмежує вплив на редакції друкованих ЗМІ, сприяє відома до мінімуму їх використання з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян.

Документ передбачає держпідтримку реформованих друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. Формою такої підтримки визначено встановлення для редакцій пільгових умов оренди приміщень, надання адресної фінансової допомоги, надання редакціям пріоритетного права на укладення договорів про висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

3 коментарі

 1. Adolph сказав:

  Як бачимо, виправлений закон особливо нічого не змінює, але цікавим є механізм державної підтримки роздержавлених ЗМІ. От тут буде і корупція, і шантаж з боку держави: хто нас хвалить – тому підтримка, хто буде критикувати – підтримки не отримає, а це факт, що без підтримки й дотацій жодна районка не виживе. Отож, нічого не змінюється від проведення цього роздержавлення.

 2. xaxa сказав:

  Adolph,коли у нас закон змінював стиль життя в сфері дії закону. Всі закони пишуться під олігархічні потреби. А ми народ – на нас ……

  • Adolph сказав:

   Особисто моя совість чиста – я за олігархів на виборах не голосував. Тепер скажіть: а що ми зробили для того, щоб закони писалися не під олігархів, а під народ? Коли ви всі на виборах обирали олігархів, то ви що, справді вірили у те, що ці олігархи будуть працювати на благо народу?