Зарплата минулого року зросла майже на чвертьЗ січня 2009 року законодавство заборонило банкам змінювати в односторонньому порядку умови користування кредитками, пише “Від і до”.

Після цих змін банк без угоди клієнта не має права самостійно зменшувати чи збільшувати відсоткову ставку, не попередивши при цьому письмово або в телефонному режимі власника картки. Отож, якщо таке трапляється, клієнт має повне право оскаржувати такі дії фінустанови в суді.

До вступу в дію вищевказаної заборони на самостійні зміни правил користування кредитками, банки всіляко спекулювали цим. Зокрема нерідко в угоді про отримання такої картки можна було побачити написані маленьким шрифтом доповнення щодо того, що банк має право самостійно, без попередження клієнта, змінювати відсоткову ставку за умов коливання гривні, нестабільної економічної ситуації в країні та інших вельми абстрактних понять, які були універсальним виправдання будь-яким діям банка щодо змін в умовах користування картками.

Проте й зараз фінансові установи ідуть на різноманітні хитрощі. Зазвичай вони стосуються розповсюдження кредитних карток серед населення. Думаю багато мешканців нашої області вже стикалися з тим, що при оформленні картки, наприклад, на отримання зарплати (пенсії, стипендії тощо), клієнтові видають ще й кредитну картку та пропонують підписатися в документах на її отримання. Звісно, якщо мати на руках таку картку з грошима, буде велика спокуса її використати. Цим і спекулюють банки, заробляючи таким чином на не завбачливих клієнтах, змушених використані з “подарованої” кредитки гроші повертати з відсотками.

В моїй практиці був випадок, коли клієнтка відмовилася від такої картки та віддала її назад менеджеру банка. Проте не побачила, що розписалася в її отриманні. Не чистий на руку менеджер використав цю картку у власних інтересах, після чого жінці банк почав виставляти вимоги повернути кредит.

Отож, уважно дивіться, під чим саме залишаєте свій підпис, якщо оформлюєте в банку будь-яку картку.

Коментарі закриті.