B_500x375Незважаючи на численні попередження міліції, деякі наївні городяни продовжують попадатися на хитрощі злочинців, які дзвонять жертві, представляються її родичем і кажуть, що, мовляв, потрапили в неприємну історію – збили машиною людину, або попалися міліціонерам з наркотиками, або опинилися в лікарні. А після просять привезти кругленьку суму – нібито для того, щоб «залагодити» справи з правоохоронцями або ж на термінове лікування. Таким чином люди розлучаються з десятками тисяч особистих заощаджень, – повідомляє начальник райвідділу Юрій Білик.

Ставку шахраї роблять на те, що батьки – люди немолоді, та плюс спросоння. А якщо з голосом у «сина» щось не те – можна сказати, що побили або зуби вибили. Потім трубка передається “представникові влади”, який пропонує вирішити питання “на місці”. Уявний співробітник міліції або слідчий прокуратури повідомляє, що потрібно якнайшвидше зібрати певну суму, при цьому нікуди не дзвонити, а чекати телефонного дзвінка.

Взагалі, винахідливість зловмисників не знає кордонів. «Син у міліції» – всього лише один з окремих випадків афери. Ваш «син» або «дочка» можуть потрапити в ДТП (тоді з вами буде говорити «інспектор ДАІ») або опинитися в реанімації (новину вам повідомить «лікар»). Приводів для обману може бути маса, лише б пересічний громадянин повірив у натуральність виниклої проблеми.

Аферисти – хороші психологи: вони знають, як напівсонну людини буквально з трьох слів ввести в шок. А потім практично запрограмувати жертву – змусити, не замислюючись, розлучитися з великою сумою грошей. І суми ці дуже значні! І несуться збожеволівші від горя матусі виручати потрапившого у халепу сина, не подумавши подзвонити своїй дорослій дитині, яка, можливо, спить у себе вдома і знати не знає про власні пригоди.

До речі, дуже часто буває, що телефон «жертви» попередньо блокують і додзвонитися (якщо таке спадає на думку рідним) практично неможливо. Через якийсь час телефонний номер головного героя сімейної драми відновлюють.

Бували випадки, коли «потерпілий» або «підозрюваний» (все залежить від сценарію шахраїв) спокійно спав… в сусідній з батьками спальні, в цій же квартирі!

Як передаються гроші від жертви до шахраїв? Варіантів кілька. Раніше одним з найпоширеніших способів передачі було поповнення рахунку мобільного телефону, номер якого вказував шахрай. Останнім часом більш поширений другий варіант: жертва сама здійснює переклад на банківську карту, благо цілодобових терміналів у нас зараз багато. Після, звичайно, виявляється, що кредитка зареєстрована в іншому місті, іншій області на підставну особу, яка ніколи в поле зору міліції не потрапляла.

Найпоширеніший – «нічний» варіант передачі грошей – кур`єрська доставка. Як правило, це таксист, який знати не знає, що перевозить. Випадки, коли найнятий гонець запідозрив неладне і не повіз гроші за адресою, на жаль, поодинокі. Загалом, кінці знайти складно.

Тож, щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба дотримуватись наступних правил:

  1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
  2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
  3. Уточніть в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини «102», 2-15-63) і перевірте інформацію, що є у вас.
  4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Коментарі закриті.