Страхову медицину запровадять у 2015 роціПідвищення артеріального тиску – артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) – виявляється у 25% дорослого населення і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності. Артеріальна гіпертензія – це постійно підвищений систолічний (більше або рівно 140 мм рт. ст.) або діастолічний (більше 90 мм рт. ст.) артеріальний тиск.

Про це нагадує районний терапевт Світлана Кочубей.

У нашому районі торік виявлено 9281 хворого з підвищеним артеріальним тиском (АТ), що становить майже 29% від всього дорослого населення.

Важливо знати, що на початкових стадіях артеріальна гіпертензія ніяк не проявляється і не впливає на самопочуття. Але підвищений артеріальний тиск запускає каскад патологічних змін у серці, судинах, нирках, сітківці ока, головному мозку, що призводить до виникнення головного болю, погіршення зору, пам’яті, сну, розумової діяльності, розвитку інфаркту та інсульту.

У 2013 році в районі зареєстровано 80 інсультів, 61 чоловік захворів на інсульт при артеріальній гіпертензії. Померло від інсульту при гіпертонічній хворобі 29 чоловік, із них п’ять – у працездатному віці.

Доведено, що підвищення систолічного АТ на 20 мм збільшує ризик смертності від інсульту вдвічі. Дуже важливо контролювати рівень артеріального тиску. Підвищення АТ можна визначити лише при його вимірюванні.

Препарати для лікування артеріального тиску потрібно приймати постійно. Раптове припинення лікування може мати негативні наслідки для здоров’я та самопочуття. Харчові добавки, магнітні браслети, різноманітні диски не замінять лікування. Уникнути розвитку інфаркту та інсульту можна лише за допомогою фармакологічних препаратів, ефективність яких науково доведена.

Виконання порад лікаря щодо зміни способу життя: обмеження вживання деяких продуктів, дотримання режиму фізичного навантаження, підтримання оптимальної маси тіла, відмова від тютюнопаління та прийом фармакологічних препаратів – єдиний шлях, який допоможе уникнути розвитку таких серйозних ускладнень як інсульт та інфаркт міокарда.

Коментарі закриті.