За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на Чернігівщині налічується 439,6 тис. домогосподарств (3% від загальної кількості домогосподарств країни), з яких 60% – у міських поселеннях.

Про це інформує Головне управління статистики у Чернігівській області.

Середній розмір домогосподарства області становить 2,3 особи (в Україні – 2,58). Серед регіонів цей показник коливається від 3,49 особи на Закарпатті до 2,28 особи на Кіровоградщині. Серед країн ЄС найбільший середній розмір (за даними 2015 р.) був у домогосподарств Словаччини та Польщі (2,8 особи), а найменший (2 особи) – у Данії, Німеччині та Фінляндії.

Майже третина домогосподарств Чернігівщини, як і в Україні в цілому, складаються з двох осіб. Характерною для області є значна частка домогосподарств з однієї особи – 28%. Домогосподарств із трьох осіб в наявності 27%, а великих родин з чотирьох і більше осіб в області лише 13%. Серед регіонів у Закарпатській області найвища (47%) частка домогосподарств із чотирьох осіб і більше, а одинаків – найменша (9%).

У кожному третьому домогосподарстві Чернігівщини є діти до 18 років. Із числа домогосподарств із дітьми 20% належить до неповних сімей (діти не мають одного чи обох батьків). Переважна більшість (90%) таких домогосподарств має у своєму складі одну дитину, 8% – дві, 2% – три дитини і більше. Серед регіонів найбільша частка неповних родин проживає в Житомирській області (29%), а найменша на Волині (6%).

Коментарі закриті.