Менська міліція у рейді.У працівників міліції робочий день і ввечері не закінчується. Мені завжди було цікаво, що то за група швидкого реагування (ГШР) у правоохоронців. І ось сподобилося самому у нічному рейді побувати.

«А він мене не любить…»

Група швидкого реагування чергує з 19-ої години і до першої ночі (цілодобово службу несе інша група – слідчо-оперативна). А призначення ГШР: профілактика правопорушень, забезпечення охорони громадського порядку, недопущення виникнення злочинів та порушень правил дорожнього руху.

Тільки-но від’їхали від райвідділу УМВС – черговий на зв’язку: по вулиці Першого травня сімейна сварка, жінка викликала міліцію. За кілька хвилин авто зупиняється за вказаною адресою. Заходимо у двір. На веранді і в будинку горить світло, лайки не чути.

У кімнаті двоє: за столом – захмелілий чоловік, трохи далі на стільці – жіночка.

– То я вас викликала, – відповідає на запитання господиня. – Осьо, прилізло щастя, ще й каже: «приб’ю!».

– Та хто тебе чіпає, кому ти треба? – мирно жуючи капусту, дивується «щастя».

– А, так я тобі вже не треба, ти мене не любиш, паразит, – зривається жінка на крик.

– Це я паразит? – починає закипати господар.

Потрібно хлопцям з міліції віддати належне: де умовляннями, а де нагадуванням статей адміністративного кодексу за лічені хвилини «розрулили» ситуацію.

«Бійців» поменшало

– І часто таке буває? – цікавлюся у правоохоронців.

– Всяке трапляється, – відповідає старший групи начальник ВДАІ райвідділу УМВС Олександр Демиденко. – Та хай вже краще так, а то, буває, і до співробітників битися кидаються, і жінок та дітей із вилами ганяють.

– Останнім часом і молодіжних бійок поменшало, – підтримує розмову кінолог Роман Голод. – Є у цьому заслуга і ГШР.

Порейдувавши вулицями міста та перевіривши правопорядок у кількох кафе, група передислокувалася до Феськівки, а потім до сусідніх Лісок. Якраз того дня тут храмове свято було. А де горілка – там часто і порушники порядку.

Але цього разу все відбулося спокійно. Усі перевірені водії виявилися тверезими, ніде ні крику, ні бійок. Кілька гуляк із хиткою ходою, забачивши міліцейське авто, поспішили по дворах.

Взагалі чергування тієї ночі пройшло спокійно. Хоча, як казали мої супутники, так далеко не завжди буває.

На чергування до групи швидкого реагування заступають троє працівників. Обов’язково представник ДАІ, ще хтось із дільничних, патрульно-постової служби. Чергують за рахунок вільного часу. Єдине, що на завтра на роботу можна вийти на три години пізніше.

Район виїзду групи – уся Менщина. Щоденний маршрут встановлюється за розпорядженням керівництва, попередньо не визначається.

Коментарі закриті.