Березнянський селищний голова Ольга Романченко.
Березнянський селищний голова Ольга Романченко.

Мова йде про жінку, в якій живе відповідальність. Якщо вона сильна, займає активну громадську позицію, то чому б і не розбудовувати міцну родину, яка називається сільська громада, Менщина, Україна. Адже не даремно вікова народна мудрість каже: «Чоловік – голова, а жінка – шия, на якій та тримається». Наших же героїнь самих головами обрали.

Сильна слабка стать

Де є сильна присутність жінок у владі, політика держав більш соціально орієнтована, зокрема, у Скандинавських країнах. У Швеції показник жінок в парламенті становить 47%, і рівень життя людей свідчить сам за себе. Прем’єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер називали найсильнішою жінкою Європи. Німецький канцлер Ангела Меркель – один із найвпливовіших у світі політиків за останні роки.

Мабуть, тому і на нашій Менщині після останніх виборів чарівного жіноцтва на місцевому «владному Олімпі» значно побільшало. Тепер із 25 сільських і селищних громад 12 очолюють жінки.

“Наша головиха”

Саме так шанобливо називають земляки жінок – голів громад. Хто ж вони, новообрані керівниці? Як їм ведеться на відповідальному посту? Чим доводиться жертвувати заради інтересів громади?

– Що це за посада і які тут потрібні міцні нерви, я ще раніше добре знала, – розповідає Наталія Хоменко. – Адже до обрання сільським головою Бірківки 19 років працювала секретарем сільради. Та й обов’язки голови довелося певний час виконувати. Тепер відповідальності ще побільшало, треба давати лад усім підпорядкованим закладам: дитячому садочку, Будинку культури, місцевій пожежній охороні. А бюджети у сільських громад самі знаєте які. Ще ж усі людські проблеми через власне серце пропускаєш, буває, від чужих неприємностей і не спиться вночі. Але це моє рідне село, мої чудові земляки, а отже – спільно подолаємо негаразди.

Ганна Хіль власний кабінет у Синявській сільраді має вперше.

– Я за своєю професією все одно була публічною особою, – посміхається Ганна Василівна. – Адже 32 роки відвчителювала у Синявській школі. Тож постійно перебувала серед людей. У цьому плані мені до нової посади було трохи легше звикати. Хоча головувати – це не в школі урок читати: інколи до-
рослій людині по п’ять разів доводиться щось пояснювати, а вона вшосте із тим самим питанням приходить. Ну що ж, я знала куди йду. Правда, часу на себе та сім’ю тепер залишається значно менше. Навіть онуку Софійку бачу лише по вихідних. Та й на свої захоплення, а я люблю вишивати, квітами займатися, часу практично не залишається.

Новачком у місцевому самоврядуванні є і Ольга Романченко з Березни.

– За освітою я бухгалтер, останні вісім років працювала у банківській сфері, – пояснює Ольга Вікторівна. – Взяти участь у виборах мене ніхто не вмовляв, сама зробила усвідомлений вибір. Є бажання працювати. Інколи буває важко, тоді сама собі нагадую: «Треба бути мужньою. Немає місця для сліз, образливості і слабкості. Люди тебе обрали і чекають допомоги». Дуже підтримують сім’я і новообраний депутатський корпус, тому і працювати легше.

Жіноча політика

Прекрасна половина людства може внести у політику нові якості: жінки не сприймають війни та агресії, стриманіші, моральні, чутливі до вимог суспільних норм і настанов, наполегливіші у своєму статусі, зважають на традиції, схильні домовлятися.

Жінці по генетиці передалося відповідати за життя дітей, за безпеку найрідніших, тому вона не піде на невиправданий ризик. Вона є більш розсудливою, обережнішою у діях.

І наші жінки чудово це доводять власним прикладом. Ще й багатьом чоловікам фору дадуть…

Один коментар