Керівництво Менського відділу поліції повідомляє жителям району, що участь в сумнівних схемах скупки голосів (стаття 160 Кримінального кодексу України) передбачає покарання як для осіб, які скуповують голоси, так і для тих, хто погоджується свій голос продати.

Першим загрожує до семи років ув’язнення, другим – обмеження волі на строк до двох років. В Україні кілька порушників цієї статті вже отримали реальні строки.

Поліція Чернігівської області має значний досвід роботи на виборах, знає про всі можливі виборчі технології, володіє інформацією про учасників схем та реагує на ці правопорушення. Для поліції немає різниці, яка політична сила або особа бере участь у виборчих перегонах. Завдання правоохоронців – забезпечити чесність виборів, на яких жодна політична сила не повинна мати незаконної переваги

З початку виборчої кампанії поліція Чернігівської області отримала близько 80 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Відкрито 10 кримінальних проваджень:

• за фактом перешкоджання журналістській діяльності в Чернігові (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України);

• за фактом порушення порядку фінансування виборчої кампанії в Чернігові (ч. 2 ст. 159-1 Кримінального кодексу України);

• три провадження за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права в Чернігові, Прилуках та Коропському районі (ч.1 та ч.2 ст. 157 Кримінального кодексу України);

• п’ять проваджень за фактом підкупу виборців у Чернігові, Козельці та Прилуках (ч. 1 ст. 160 Кримінального кодексу України).

Також поліція склала два адміністративні протоколи за фактом виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації без вихідних даних (ст. 212-13 КУпАП) у Чернігові.

Якщо ви володієте будь-якою інформацією про порушення виборчого законодавства або вас намагаються підкупити (або ви вже отримали неправомірну вигоду), повідомляйте про ці факти за номером «102». У такому разі виборець має змогу уникнути передбаченого законом покарання.

Коментарі закриті.