Про те, що документи на житло і присадибну ділянку повинні бути в порядку, знає кожен господар. Однак нерідко виникають ситуації, коли, приміром, потрібно терміново продати житло, а присадибна ділянка – не приватизована. Кинеться господар приватизувати – аж якийсь хлівець чи прибудова не введені в експлуатацію. І починається біганина… І при цьому виникає безліч питань. Тож про тимчасову спрощену процедуру введення в експлуатацію об’єктів, збудованих до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт, читачам найближчої газети розповідає начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Андрій Ющенко:

– Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24.06.2011 року № 91 затверджено Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.
Цей Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом вищезазначених об’єктів, збудованих до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт, заяви про прийняття в екс¬плуатацію яких подано до 31 грудня 2012 року.
Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області.
Отже, щоб ввести в експлуатацію житловий будинок чи господарську будівлю, які побудовані до 31 грудня 2009 року без дозволу, потрібно подати заяву установленої форми, до якої додаються:
– два примірники заповненої декларації;
– звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій об’єкта, що готує проектна організація, яка має відповідну ліцензію на проведення даних робіт;
– засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт, та технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області декларації про готовність об’єкта до експлуатації.
Зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів:  води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Замовник зобов’язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об’єкта подати копію декларації органу місцевого самоврядування за місцем знаходженням об’єкта.

Коментарі закриті.