Особливості кредитування нинішнього рокуКабмін поновив правила відшкодування при придбанні української аграрної техніки, повідомляє СвободаФМ з посиланням на Аграрник.

 

У червні Міністерство економічного розвитку склало список аграрної техніки вітчизняного виробництва, частина вартості якої буде відшкодовуватися з державного бюджету при покупці сільгосппідприємствами.

 

Компенсація становитиме 20% і буде застосовуватися до техніки 40 заводів, серед них – ХТЗ, Південмаш, Білоцерківський машинобудівний завод та інші.

 

Подати заявку можна до 1 листопада 2017 року. Відшкодування можна отримати не тільки через державні банки, а й через банки, у яких від 75% статутного фонду належить державі.

На поточний рік передбачається підтримка на 0,55 млрд гривень, на 2018 рік – 0,9 млрд гривень, на 2019-21 рр. – до 1,5 млрд гривень щороку.

Нова методика компенсації замінила той механізм, коли відшкодовувалися лише 30% вартості для виробників техніки.

 

 

Минулий варіант відшкодування створював стимул для підвищення вартості с/г техніки, пояснює керівник Національного комітету з розвитку промисловості А. Гіршфельд. Він зауважив, що вимога програми, коли 60% комплектуючих повинні були проводитися на місці, багатьом виробникам техніки не дозволяв брати участь в програмі.

Тепер, за правилами проекту, локалізація може стартувати з 35% комплектуючих, але за чотири роки має зрости до 60%. За дотриманням правил стежить спеціальна комісія. Не виключається можливість того, що Кабмін в майбутньому в більшій мірі знизить стартовий поріг по локалізації для виробництва тракторів і комбайнів.

 

Мінагрополітики повідомило, що за п’ять місяців цього року с/г підприємства купили 4170 одиниць техніки (на 4,6 млрд гривень), з яких: 990 тракторів (1,5 млрд гривень), 251 комбайн (1 млрд гривень), 780 машин для грунту (0,31 млрд гривень) та 525 машин для посівної (0,53 млрд гривень).

Комбайни в основному поставляють зі США та Німеччини. За період з січня по травень імпортовано сільгоспмашин на 0,2 млрд доларів. За даними за липень, парк техніки АПК становить 312 тисяч тракторів і 52 тисячі комбайнів для збирання зерна.

 

До відома: за п’ять місяців було експортовано аграрної техніки на 8,8 млн доларів, в основному в РФ (72%). До Ірану відправили 7 комбайнів, до Туреччини – 2 комбайни, до Молдови – 1 комбайн.

В Україні сільгоспвиробники купують переважно імпортну аграрну техніку, в тому числі і б/в, але з 2014 року попит на вітчизняну техніку значно збільшився, стверджують експерти.

У 2016 році сільгоспвиробники знову почали закуповувати імпортну техніку, серед якої 3140 комбайнів (271 млн доларів).

Експерт О.Ярославський повідомляє, що в основному купують зернозбиральні комбайни фірми Claаs і John Deere, також придбали 1,5 тисячі тракторів потужністю більше 100 кВт, з них 403 трактора John Deere, 221 трактор New Holland, 220 – “Беларус” і 206 – Case.

Всього за минулий рік було імпортовано с/г техніки на 407,8 млн доларів, а експорт склав 26,2 млн доларів.

Коментарі закриті.