зарплата в конвертахПитання виплати офіційної, прозорої заробітної плати нині дуже актуальне. Адже зарплата у «конвертах», на жаль, є досить поширеним явищем. Що треба знати працівникам, які погоджуються на неофіційну заробітну оплату своєї праці?

Розповідає заступник начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Петро ЖАБИНЕЦЬ. 

Багато хто з працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (найчастіше мінімальну) та неофіційну зарплатню. А бувають випадки, коли працівники й не здогадуються про хитрощі своїх керівників. Але і в першому і в другому випадках працівники є беззахисними перед роботодавцем та обставинами. Щоб у цьому пересвідчитися, варто звернутися до законодавства про працю, пише “Біла Хата“.

І тоді розвіється міф, що зарплата в «конверті» обопільно вигідна – роботодавець економить на податках, а працівник одержує більше грошей. Проте, насправді вигода примарна – такий працівник позбавлений гарантованого законодавством соціального захисту, і незаслужено власноруч позбавляє себе гідної пенсії. Адже низька  заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Погодившись на неофіційну зарплату, працівник позбавляє себе і щорічної оплачуваної відпустки, оплати лікарняних, допомоги з безробіття, розмір якої залежить від офіційного середньомісячного заробітку, інших соціальних гарантій. А  жінки — ще і допомоги по вагітності і пологах.

Звернувшись за захистом своїх прав до будь-якої інстанції, працівник не буде мати доказів для підтвердження розміру заробітної плати, яку він фактично одержував.

Несе втрати і держава, адже з «непрозорої» зарплати не сплачуються податки.

Врешті-решт, і недобросовісні, недисципліновані працівники можуть завдати серйозного клопоту кампанії, де працюють.

Отже, зарплата у “конвертах” – це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. І якщо кожна з сторін працюватиме у правовому полі – у виграші будуть всі.

Тож працівники повинні захищати свої права на працевлаштування у відповідності до чинного законодавства про працю.  А роботодавці мають проявити громадянську позицію і усвідомити свою відповідальність перед працівниками та державою, а отже, виплачувати заробітну плату прозоро та сплачувати з неї належні податки і платежі.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Blocking proteasome activity with inhibitors such as MG132 impaired the ability of ER to mediate a hormone dependent transcriptional response and contributed to immobilize ER in an inactive state in the nucleus (14,15)The Sun used to count down to the 16th birthday of teenage girls, until the 2003 Sexual Offences Act deemed this deeply creepy and raised the minimum age for models to 18.michael kors uk
Where Stewart and Payne analyses typically focus on one instrument at a time, however, my intention herein is to illustrate the interaction of multiple instruments within a piece and the ways they articulate elements of second line rhythm both together and individually.mulberry outlet uk

Moreover, all computers at the computer lab of the Village were upgraded and facilitated with fast ADSL internet with the help of one of our generous local donors; this will help the children broaden their horizon in their studies, researches or entertainment purposes.mcm bags
hollister online shop deutschland

Коментарі закриті.