Подорожчала свинина, а на пшеницю ніяк ціни не складуть
«Свинина добра, свіженька, – посміхаються хлопці-продавці. – Правда, м’ясо вже 60 гривень коштує, а гарне сало з прорістю – від 40 до 47 гривень».

Звісно, недільний базар у Мені – це не Бессарабський ринок у Києві, де повсюди елітний товар, не одеський Привоз, де «вчора по три, а сьогодні по п’ять», не колоритна харківська «Барабашка». Та все ж це місце і подія, що притягує містян і гостей, дає можливість підзаробити, зекономити, людей побачити і себе показати.

Як і щороку під кінець літа базар минулої неділі був переповнений дарами садів, полів та городів.

Яблука (в основному Білий налив і Слава переможцям) пропонували продавці від трьох до восьми гривень за кіло, груші – також ціна різна, були і по 25 гривень відро. Сливи зелені (солодкі-солодкі) продавала господиня по п’ять гривень купка (близько кілограма), абрикоси йшли від 50 до 80 гривень за відро, щоправда, і відра різні.

Малиною чи полуницею можна було поласувати за десятку – стільки коштувала півлітрова баночка цих ягід. На п’ятірку дорожча чорниця, та й не лишньої її було.

Не великий вибір і грибів: лисички – сім гривень за півлітрову банку, красноголовці – 25 гривень за кіло.

Поцінна городина. Помідори від чотирьох до восьми гривень (у залежності від розміру і якості), але, кажуть, під кінець базару домашні і по 10 гривен за кіло розібрали. Баклажани – шість гривень, капуста – троячка (середня ціна), перець солодкий – від чотирьох до 15 гривень за кілограм, огірки – від троячки до п’ятірки.

Пішли вже кавуни і дині: смугасті по 3,50 гривні, а «гарбузова господиня» – по сім за кіло.

Зерно ще в основному минулого врожаю.

– Із нового вже пшениця є, продаємо по 20 – 25 гривень за відро, – кажуть продавці. – Але ціни ще сталої немає: солярка ж ого-го яка тепер дорога стала».

Ячмінь – 20 гривень відро, овес – 10 –15, просо – 25 гривень.

За літр молока господарі корівок хочуть 8 – 10 гривень, півлітра сметани обійдеться у 12 –15, а кілограм домашнього масла затягне на 70 гривень.

Лише кілька продавців привезли поросят. Шеститижневу свинку можна було придбати за півтисячі, кабанчика – за шістсот, за чорненького ладного «в’єтнамця» просили 300 гривень.

Якщо ж хто хотів завести вдома кролів-велетнів, мав заплатити 200 гривень за п’ятимісячного, такий же віком «каліфорнієць» коштував 180, а простих молоденьких кроликів можна було купити і по 90 гривень.

Взагалі ж базар – річ цікава. Хоча і грошей не вистачає, і не завжди є необхідний товар, і часу обмаль, а настрій переважно позитивний залишає.

Коментарі закриті.