На різдвяні свята пощастило побувати там, де зимова казка – не розкіш, а повсякденність. Де з 365 днів року 322 є сонячними, де сніг виблискує, неначе коштовне каміння, а у підніжжя гір в долині Енгадін, поряд з невеликим озером, на висоті близько дві тисячі метрів над рівнем моря розташувався найвідоміший гірськолижний курорт Європи Санкт-Моріц.

Ця мандрівка стала приємною пригодою. Спочатку літаком з Києва до Цюріха дві з половиною години, потім потягом до Санкт-Моріца три години. Якщо згадати пісню Крокодила Гени «Голубой вагон бежит, качается…», то це точно не про швейцарські потяги. Вагони першого та другого класу зі зручними м’якими сидіннями мчать швидко та комфортно, і якби не миготіння краєвидів за вікном, то здавалося, що ми взагалі не рухаємося.

На станції Кур необхідно було зробити пересадку на інший потяг місцевої лінії. Тут і почався справжній екстрим.

Залізниця прокладена в горах, і з кожним витком серпантину ми піднімалися все вище і вище. Аж поки не потрапили у володіння самої пані Снігової Королеви. Засніжені гірські вершини, чисте голубе небо, свіже повітря – світ тиші, усамітнення та спокою.

І ось нарешті готель. Badrutt’s Palace – справжній замок. Незвичайна атмосфера, що панує в готелі, поєднує в собі шарм минулого та сучасний комфорт. Дерев’яні стелі з виконаною вручну різьбою, мармурова підлога, стіни, оздоблені полотнами відомих живописців, – такий вигляд має готель всередині. На першому поверсі, який називають Мадонна-рум, висять картини Рафаеля. А кожного вечора звучить жива фортепіанна музика. Неначе потрапляєш у часи королів та лицарів.

Сніданок подавали в головному ресторані готелю. Тут мені довелося куштувати страви, приготовлені шеф-кухарем ресторану Енріко, який в минулому був особистим кухарем принца Чарльза та принцеси Діани. А в італійському ресторані La Diala, що також розташований в   готелі, уперше в житті спробувала справжню італійську піцу та спагеті домашнього приготування з соусом корбонара.

А от і довгоочікуваний підйом в гори та катання на лижах. Швейцарські Альпи витісняють з голови все, що там було раніше. Думки стають добрими, легкими. Серед такої краси в людині все стає прекрасним. Як і повинно бути.

Коли постало питання сувенірів для рідні та друзів, я дізналася, що Швейцарія – країна «жайворонків». Робочий день як в установах, так і в магазинах починається з 8.00, максимум з 9.00. Але затягувати з покупками не варто, бо навіть супермаркети тут закриваються не пізніше 19.00 в будні дні, в суботу – о 16.00 чи 17.00, а в неділю взагалі не знайдеш жодного відкритого магазину.

Грошова одиниця країни – швейцарський франк. Він дорожчий за американський долар (1 до 0,89).

Звісно, захотілося купити додому знаменитого швейцарського шоколаду. Такої кількості та різноманітності солодкої продукції я не очікувала: комахи, птахи, звірі, фігурки, машини, будівлі і т. д. І все це зроблено з шоколаду – справжня шоколадна імперія. Відчула, що хочу залишитися тут надовго.

А ще в Швейцарії чотири державні мови: німецька, французька, італійська та ретороманська. Ну і, звичайно ж, англійська. Погодьтеся, важко не домовитися з такими людьми. Можливо тому країна уникла війн та революцій?

Крім захоплення у звичному розумінні, є ще захоплення фізичне. Це – коли радіє не тільки голова, осмислюючи користь прекрасної мандрівки, не тільки душа, «переварюючи» нові враження, але й твоя ментальна та тілесна сутність відчуває себе головним героєм, для якого все це і створено.

Про ціни. Плитку швейцарського шоколаду можна купити за 1,5 – 3 франки (близько 15 – 30 грн.). Коробка цукерок чи шоколаду коштує від п’яти франків і вище (від 50 грн).  Якщо ви захочете купити на пам’ять листівку, то витратите два франки (20 грн.). За магніт із зображенням краєвидів Швейцарії віддасте вісім франків (80 гривень).
Загалом середня заробітна плата у Швейцарії становить 3 000 франків (30 000 грн.).

От і порахуйте, що рядова швейцарська сім’я може собі дозволити з бюджетом в 6 000 франків (60 000 грн.) не тільки нормально жити, але й двічі на рік відпочивати сім’єю в будь-якому куточку світу. Треба ж!

Коментарі закриті.