Податковим кодексом передбачена процедура автоматичного бюджетного відшкодування податку і критерії відбору компаній для його отримання.

За інформацією першого заступника начальника ДПІ в Менському районі Людмили Добридень, порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затверджено наказом ДПА України.

Запровадження автоматичної системи відшкодування податку на додану вартість – здійснення централізованого відбору декларацій платників для автоматичного відшкодування, яке передбачає скорочення до 20 днів (замість 30) строків проведення перевірки та до трьох робочих днів (замість п’яти) строків направлення висновків казначейству й стоків перерахування казначейством коштів на рахунок платника.

Увага при відборі платників закцентована на:

– стані платника в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб;

– операціях, до яких застосовується нульова ставка;

– сумі розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями контрагентів платника;

– рівні заробітної плати;

– чисельності працівників;

– виробничих потужностях підприємства;

– наявності податкового боргу.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після кожного граничного терміну подачі звітності. Отже, за підсумками кожного окремого звітного періоду перелік платників, які відповідають критеріям, що надають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, може змінюватись.

Податкова служба зацікавлена в тому, щоб якомога більше експортерів отримували відшкодування ПДВ в автоматичному режимі.

Мітки:

Коментарі закриті.