Податкову службу Чернігівщини та регіональне відділення Асоціації платників податків України поєднує багаторічна конструктивна співпраця. План спільних дій, який з року в рік підписується обома сторонами, передбачає ряд заходів щодо поглиблення просвітницької та масово-роз’яснювальної роботи, реалізацію податкової політики щодо прозорості та відкритості у її діяльності, пошуки компромісу при вирішенні проблемних питань тощо.

За роки співпраці тисячі підприємств та підприємців отримали кваліфіковані консультації, організовано сотні навчальних семінарів та «круглих столів» щодо розв’язання проблемних питань податкового законодавства. Спільно проводяться прес-конференцій, «гарячі лінії», ділові зустрічі з трудовими колективами підприємств та організацій, представниками органів місцевого самоврядування, виготовляється друкована продукція.

Серед заходів, спрямованих на підвищення податкової культури – участь Асоціації платників у проведенні щорічної кампанії декларування доходів громадян, проведення Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків України» та Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей”.

Підзвітність податкової служби громадськості та захист інтересів платників податків реалізовується через проведення моніторингу громадської думки щодо податкового законодавства та діяльності органів ДПС, співпраця у сфері запобігання та протидії корупції в податкових органах, обмін з податковою службою інформацією щодо фактів порушення норм податкового законодавства.

Днями голова Державної податкової служби у Чернігівській області Валентин Осипенко та голова Чернігівського територіального відділення АППУ Михайло Назаренко підписали Меморандум податкових відносин.

– Ми щороку аналізуємо виконання плану спільних дій з асоціацією платників податків і я задоволений результатом співпраці, – зазначив голова ДПС у Чернігівській області Валентин Осипенко. – Маю сказати про принциповість голови Чернігівського відділення АППУ Михайла Назаренка при розгляді проблемних питань та розв’язанні конфліктних ситуацій. Він наполегливо захищає інтереси платників податків. Але при цьому займає принципову позицію, щоб платник податків працював прозоро і вчасно сплачував податки. Наші підходи співпадають, Адже із сумлінними платниками податків ми працюємо на засадах партнерства.

Підписаний Меморандум податкових відносин поглибить співпрацю, адже він декларує права й обов’язки платників податків та державних органів влади у питаннях удосконалення процесу регулювання податків і зборів, а також передбачає узгодження спільних дій.

Зокрема, Меморандум передбачає взаємне представництво у керівних органах ДПС у Чернігівській області та територіального відділення Асоціації, обмін інформацією, а також проведення спільного навчання. Сторони зобов’язалися підтримувати ділові контакти, вживати всіх необхідних заходів для забезпечення ефективності роботи та розвитку ділових зв’язків.

Коментарі закриті.