Як повідомили в управлінні аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області, аналіз звітності, поданої суб’єктами господарювання, що здійснюють роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів, зокрема скрапленого газу на автозаправочних станціях, свідчить про заниження окремими суб’єктами господарювання обсягів реалізації пального.

Cпівставивши дані, зазначені у податкових накладних на отримання скрапленого газу та відпускні ціни на деяких автогазозаправочних станціях, встановлено, що середня націнка на реалізацію скрапленого газу становить 1,9 грн за 1 літр.

Враховуючи понесені витрати на заробітну плату працівникам, сплату комунальних послуг, податків, зборів, а також витрат на обслуговування, реалізація скрапленого газу на такій АЗС не може забезпечувати її економічну ефективність функціонування.

Таким чином, декларування суб’єктами господарювання незначних обсягів реалізації скрапленого газу може свідчити про факти не застосування реєстраторів розрахункових операцій при продажу палива та/або реалізацію не облікованої підакцизної продукції, що є порушенням норм податкового законодавства.

Тому, Головне управління ДФС у Чернігівській області звертається до керівників суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію пального (скрапленого газу), з проханням дотримуватися норм законодавства та попереджає про відповідальність за їх порушення.

Наголошуємо, що не пробиття чеків при обслуговуванні клієнтів АЗС веде до втрат, як державного, так і місцевого бюджету.

Громадян області просимо не миритися з таким явищем та вимагати від операторів АЗС видачі касових чеків. А при наявності фактів систематичного порушення законодавства про проведення розрахункових операцій, просимо письмово повідомляти Головне управління ДФС у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Реміснича, 11.

Коментарі закриті.