У ході проведення виїзної позапланової документальної перевірки ТОВ «Б» аудиторами ГУ ДФС у Чернігівській області було встановлено, що для виконання будівельно-монтажних робіт з реконструкції нежитлових приміщень державної власності, що розташовані на території області (лікарня, дитячий садок, гімназія тощо), дане товариство уклало договори підряду з київським субпідрядником.

За даними ЄРПН, субпідрядник зареєстрував податкові накладні щодо одночасного виконання робіт (послуг) іншим суб’єктам господарювання в різних регіонах України, зокрема капітального ремонту, будівельних робіт у Львові, Києві, Сумах, Чернігові.

При перевірці з’ясувалося, що в актах виконаних робіт зазначалися значні обсяги, при тому, що у даного субпідрядника за штатним розписом не було найманих працівників.

Підтверджені факти та свідчення дають підстави для висновків, що ТОВ «Б» діяло виключно з метою мінімізації податкових зобов’язань як по податку на прибуток, так і по ПДВ. Тобто для виконання будівельно-монтажних робіт залучались фізичні особи, з якими підприємство розраховувалось готівкою, а первинні бухгалтерські документи оформлялися з субпідрядником.

Крім того, встановлено, що в кінці минулого року дане підприємство в окремих випадках не виписувало податкові накладні за виконані роботи та не включило до податкової декларації з ПДВ за грудень 2016 року податкових зобов’язань на загальну суму понад 2 млн гривень, в тому числі ПДВ – 400 тис. гривень.

Зафіксовано було на підприємстві і використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин. Це призвело до заниження податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

За результатами перевірки загалом донараховано до сплати в бюджет податків на загальну суму майже 1 млн гривень.

Коментарі закриті.