Кількість користувачів інтернету зростає дуже швидко – сьогодні чи не кожна людина в тій чи іншій мірі має доступ до «світової павутини». Але разом з перевагами сучасного спілкування та пошуку цікавої інформації значно зростає ризик інфікувати свій комп’ютер небезпечними вірусами.

Ось деякі поради щодо того, як захистити свого залізного друга від «зарази»:

1. По-перше, встановіть собі на комп’ютер антивірус – програму, мета якої пошук та знезараження вірусів. Із безкоштовних лідирують AVAST, AVIRA, NOD32 та українській продукт ZILLYA. Серед платних – АНТИВІРУС КАСПЕРСЬКОГО. Без антивірусу в сучасному світі ваш комп’ютер просто приречений…

2. Крім інтернету, будьте уважні до класичних форм зараження – флешки, фотоапарати, телефони, компакт-диски, мр-3 плеєри та ін.  У кожному антивірусі є функція ви­біркового сканування, за допомогою якої можна швидко перевірити носій на наявність вірусів та знезаразити їх. Не думайте, що якщо диск з грою дав ваш найкращий друг, то він буде без вірусів – обов’язково перевіряйте, так ви захистите і себе, і друга.

3. В інтернеті лідерами з розповсюдження вірусів є порно-сайти. Отож тримайте себе в руках та не займайтесь «дурницями». Любителям «полунички» через деякий час банер на екрані може запропонувати заплатити немалі гроші за розблокування комп’ютера. В такому випадку не допоможе навіть антивірус, тому що такі віруси пишуться на замовлення професійними програмістами за великі гроші. Якщо таке вже трапилось і ви «попались» – грошей ні в якому разі не пересилайте! Викличте комп’ютерного май­стра і він зніме блокуючий банер. Вся процедура займе 10 – 15 хвилин та й коштуватиме вам дешевше.

4. Сайти, що пропонують безкоштовні програми, частенько до основного вашого замовлення «докладають» ще трішки свого – вірусів, які знаходяться в архівах, що саморозпаковуються. Під час встановлення «правильної» програми, архів може відчутно погіршити самопочуття вашого комп’ютера, тим самим затьмарити радість від використання платного програмного забезпечення «на шару».  Отож, завантажуйте контент тільки з тих інтернет-ресурсів, яким довіряєте. Не ризикуйте.

5. Жіночі та різні тематичні сайти можуть містити в собі віруси-хробаки, які, використовуючи недоліки операційної системи, здатні вкрасти вашу особисту інформацію – наприклад, пароль від поштової скриньки чи соціальних мереж. Перед візитом до інтернету ви повинні чітко розу­міти, що вам потрібно знайти. Бездумне блукання мережею обов’язково приведе до лиха.

До речі, сайт «Наше слово» – 100% безпечний. Високий рейтинг тримається завдяки постійному оновленню контенту та добрій відвідуваності. Саме за це «Наше слово» визнали «Кращим офіційним сайтом ЗМІ».

Коментарі закриті.