Кількість користувачів інтернету зростає дуже швидко – сьогодні чи не кожна людина в тій чи іншій мірі має доступ до «світової павутини». Але разом з перевагами сучасного спілкування та пошуку цікавої інформації значно зростає ризик інфікувати свій комп’ютер небезпечними вірусами.
Ось деякі поради щодо того, як захистити свого залізного друга від «зарази»:
1. По-перше, встановіть собі на комп’ютер антивірус – програму, мета якої пошук та знезараження вірусів. Із безкоштовних лідирують AVAST, AVIRA, NOD32 та українській продукт ZILLYA. Серед платних – АНТИВІРУС КАСПЕРСЬКОГО. Без антивірусу в сучасному світі ваш комп’ютер просто приречений…
2. Крім інтернету, будьте уважні до класичних форм зараження – флешки, фотоапарати, телефони, компакт-диски, мр-3 плеєри та ін. У кожному антивірусі є функція вибіркового сканування, за допомогою якої можна швидко перевірити носій на наявність вірусів та знезаразити їх. Не думайте, що якщо диск з грою дав ваш найкращий друг, то він буде без вірусів – обов’язково перевіряйте, так ви захистите і себе, і друга.
3. В інтернеті лідерами з розповсюдження вірусів є порно-сайти. Отож тримайте себе в руках та не займайтесь «дурницями». Любителям «полунички» через деякий час банер на екрані може запропонувати заплатити немалі гроші за розблокування комп’ютера. В такому випадку не допоможе навіть антивірус, тому що такі віруси пишуться на замовлення професійними програмістами за великі гроші. Якщо таке вже трапилось і ви «попались» – грошей ні в якому разі не пересилайте! Викличте комп’ютерного майстра і він зніме блокуючий банер. Вся процедура займе 10 – 15 хвилин та й коштуватиме вам дешевше.
4. Сайти, що пропонують безкоштовні програми, частенько до основного вашого замовлення «докладають» ще трішки свого – вірусів, які знаходяться в архівах, що саморозпаковуються. Під час встановлення «правильної» програми, архів може відчутно погіршити самопочуття вашого комп’ютера, тим самим затьмарити радість від використання платного програмного забезпечення «на шару». Отож, завантажуйте контент тільки з тих інтернет-ресурсів, яким довіряєте. Не ризикуйте.
5. Жіночі та різні тематичні сайти можуть містити в собі віруси-хробаки, які, використовуючи недоліки операційної системи, здатні вкрасти вашу особисту інформацію – наприклад, пароль від поштової скриньки чи соціальних мереж. Перед візитом до інтернету ви повинні чітко розуміти, що вам потрібно знайти. Бездумне блукання мережею обов’язково приведе до лиха.
До речі, сайт «Наше слово» – 100% безпечний. Високий рейтинг тримається завдяки постійному оновленню контенту та добрій відвідуваності. Саме за це «Наше слово» визнали «Кращим офіційним сайтом ЗМІ».