
За даними попередніх досліджень, у спекотну погоду люди стають асоціальними. Вчені з Північно-Західного і Лихайского університетів досліджували поведінку людей під час спеки. Експерти виявили, що високі температури впливають на настрій і поведінку людей, наприклад, у спеку люди уникають просоціальних вчинків. На думку вчених, причина – у виснаженні і зневодненні організму, передає УНІАН з посиланням на The Daily Mail.
Вчені виявили, що при високих температурах працівники на 50% рідше допомагали клієнтам і будь-що пропонували.
Потім фахівці провели оплачуване онлайн-опитування. Половині учасників запропонували згадати день, коли вони страждали від спеки. Після завершення опитування респондентів попросили допомогти з іншим дослідженням, але безкоштовно. Лише 30% учасників, які згадували про спеку, погодилися допомогти в порівнянні з 75% з тих, хто про спеку не згадував.
В останньому експерименті брали участь дві групи добровольців. Одні сиділи в задушливій кімнаті, а решта – в прохолодній. Дослідники з’ясували, що в задушливій кімнаті люди заповнювали анкети рідше, ніж у прохолодній. Духота в шість разів знижувала якість і зменшувала кількість відповідей.
За даними попередніх досліджень, у спекотну погоду люди стають агресивнішими. Крім того, відомо, що рівень злочинності влітку досягає піку.
Правила поведінки в умовах аномальної спеки:
Підтримуйте прохолодну температуру повітря в приміщенні
- Вдень закривайте вікна, завішуйте їх темними шторами, особливо якщо вікна виходять на сонячну сторону. Відкривайте вікна на ніч (якщо це безпечно), коли температура повітря на вулиці нижче, ніж у приміщенні.
- Якщо ваше житло обладнане кондиціонером, закривайте вікна та двері.
- Деяке полегшення можуть принести електричні вентилятори, але вони можуть не врятувати від теплових захворювань, коли температура повітря вище 35 ° С.
- Намагайтеся не перебувати на спеці.
- Не виходьте на вулицю в найспекотніший час доби.
- Намагайтеся знаходитися в тіні.
- Переходьте в саму прохолодну кімнату в будинку / квартирі, особливо на ніч.
- Не залишайте дітей і тварин у припаркованих транспортних засобах.
- Не допускайте перегріву тіла, пийте достатню кількість рідини.
- Робіть холодні компреси, ванночки для ніг або обгортання, використовуйте мокрі холодні рушники, обтирайте тіло прохолодною водою.
- Приймайте прохолодний душ або ванну.
- Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин.
- Виходячи на вулицю, надягайте капелюх або кепку, сонцезахисні окуляри.
- Дотримуйтесь питного режиму, уникаючи солодких і алкогольних напоїв.
- Допомагайте оточуючим
- Якщо хтось із ваших знайомих піддається ризику для здоров’я у зв’язку з аномальною спекою, допоможіть їм отримати необхідну допомогу і рекомендації. Літніх і хворих одиноко проживаючих людей необхідно відвідувати не рідше 1 разу на добу.
- Якщо пацієнт приймає будь-які ліки, порадьтеся з його лікарем і уточніть, як ці ліки впливають на терморегуляцію і водний баланс організму.