Порядок повідомлення органів ДФС про оформлення працівника на роботу визначений постановою Кабінету міністрів України від 17.06.2015 №413, яка прийнята відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю. Саме ця стаття містить положення про укладення трудового договору.

Державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст. 259 КЗпП). При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері трудових відносин Міністерство соціальної політики. Одними з основних його завдань є й контроль за додержанням вимог законодавства про працю.
Відповідно до Постанови №413 органи ДФС приймають від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, але не регулюють питання трудових відносин.

Коментарі закриті.