У разі танення льодових «шапок» на полюсах, за словами дослідників, рівень моря на Землі підніметься приблизно на 65 метрів. Можливі наслідки катастрофи учені показали на інтерактивній карті.

Танення льодів Світового океану загрожує затопленням території України. Про це свідчать дослідження журналу National Geographic, що прорахував усі можливі наслідки глобального потепління.

Порахувавши, що під дією високих температур увесь лід, який сьогодні є на планеті, розтане, учені створили інтерактивну карту, на якій наочно показали сценарії розвитку подій для кожного з континентів.

Україні танення льодів погрожує втратою Херсонської, Миколаївської, значної частини Донецької і Одеської областей, а також самої Одеси. Крім того, Крим перетвориться на острів.

Із-за потепління сильно постраждає Європа – зникнуть Лондон, Венеція і інші портові міста. Під водою опиняться Нідерланди і велика частина Данії, Бельгія, значно постраждають країни Прибалтики, Румунія.

Також значно постраждає Росія – під водою виявляться Петербург, Кубань і Західна Сибір.

У Північній Америці у воду зануриться усе Атлантичне узбережжя США, включаючи Флориду і берег Мексиканської затоки. Піде під воду також велика частина Каліфорнії.

Африка значною мірою залишиться незайманою, проте велика її частина стане більш населеною.

Екологи говорять, що процес танення льодів залежить від ряду чинників. Серед них швидкість збільшення концентрації парникових газів в атмосфері і інші. Втім, National Geographic попереджає, що сильно лякатися доки не варто. Процес танення льодів відстежують фахівці зі всього світу. За їх підрахунками, для того, щоб увесь лід на Землі розтанув, знадобиться близько п’яти тисячоліть.

З 1980 року по 2010 рік потепління спостерігалося в усіх широтах, проте найбільш значне зростання температури було зафіксоване в північних. Там температура виросла на один градус, тоді як в інших регіонах – на 0,6 градуса Цельсія.

Коментарі закриті.