Верховна Рада прийняла закон про цькування дітей.

 

Верховна Рада має намір ввести штраф до 3 400 гривень за буллінг (цькування). Такого роду покарання буде поширюватися на вчителів, батьків, вихователів дошкільних закладів, які чинять тиск на дітей.

Сьогодні, ми часто чуємо про неправильне поводження з дітьми в школах, дитячих садках і навіть вдома. Діти не можуть захистити себе, батьки не розуміють, що робити з неадекватною поведінкою вчителів і вихователів. В нашій країні не було механізму взаємодії, спрямованого на конфлікти між дітьми і вчителями, вихователями чи батьками. Діти – найбільш незахищена ланка нашого суспільства.

Днями було прийнято в дію закон, який вводить покарання за цькування дітей. За даний законопроект проголосували 235 депутатів. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич виступає за якнайшвидше впровадження закону в дію.

Пропонується встановити, що буллінг, тобто моральне або фізичне насильство, агресія у якому-небудь виді, або інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати обличчя своїм інтересам тягне за собою штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-850 гривень).

Ті ж дії, вчинені повторно протягом року або вчинені щодо неповнолітнього тягнуть за собою штраф від 100 до 200 мінімумів (1 700-3 400 гривень).

Буллінг з боку малолітньої або неповнолітньої тягне за собою накладення штрафу на батьків від 20 до 50 мінімумів (340-850 гривень).

Приховування випадків буллінга співробітником установи освіти карається штрафом від 50 до 100 мінімумів (850 – 1700 гривень).

Сподіваємося, встановлені штрафи будуть стимулювати дотримання норм поводження з дітьми. Головне, щоб цей закон не мав зворотньої дії. Коли самі діти відчують владу над дорослими і будуть зловживати несподівано отриманою владою.

Закон вступить в силу найближчим часом.

Джерело: znaj.ua

Коментарі закриті.