До завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, Менська виконавча дирекція  Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності продовжує працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування.

В дирекції  станом на 1 січня 2016 року на обліку перебувало 1129 страхувальників  Менського  та Сосницького районів. За результатами роботи минулого року взято на облік 96 страхувальників, знято з обліку 53. Кожен працюючий, із заробітної плати якого сплачується єдиний соціальний внесок, має право на отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

Доходна частина Тимчасового розпису дирекції за 2015 рік становить 48,7 тис. грн. або 487,2% до запланованих. Витратна частина Тимчасового розпису склала 3 569,3 тис. грн. або 85,6% до плану. Загальна сума нарахованих страхувальниками всіх видів допомог становить 3 021,8 тис. грн., що на 218,8 тис. грн. менше показника 2014 року.

Страхувальниками надано 1162 заяви-розрахунки на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 3 023,6 тис. грн.

Для упередження незаконного витрачання коштів Фонду по всіх заявах-розрахунках проводився аналіз даних, зазначених у розрахунку, що давало змогу забезпечити щоденний контроль та моніторинг заявлених страхувальником сум. При їх опрацюванні з’ясовувалися причини перевищення розміру середньоденної допомоги над середньоденною заробітною платою, яка склалася у страхувальника, більше ніж у 2 рази. Аналізуючи причини таких перевищень встановлено, що найбільша їх кількість пов’язана з захворюванням застрахованих осіб, які мають високий рівень оплати праці. При виявленні вищезазначених перевищень по тимчасовій втраті працездатності або по вагітності та пологах проводилися позапланові перевірки таких страхувальників або надавалося обгрунтоване пояснення, надсилалися запити до управління ПФУ про помісячно нарахований фонд оплати праці за розрахунковий період.

Наказами виконавчої дирекції обласного відділення Фонду від 22.03.2013 № 36 та від 15.01.2014 № 6 було затверджено механізм упередження та виявлення неправомірних витрат по невиробничому травматизму при опрацюванні заяв-розрахунків і проведенні перевірок страхувальників. Результатами проведених заходів було упередження неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду на загальну суму 2,5 тис. грн.

Витрати на допомогу по тимчасовій непрацездатності разом із доглядом за хворим склали – 2 016,5 тис. грн. або 81,4% до планового показника.  Витрати по цій статті на 216,8 тис. грн. менше у порівнянні з минулим роком.

Загальна кількість оплачених днів по тимчасовій непрацездатності в порівнянні з 2014 роком збільшилась на 119 днів та склала 22924 дні.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності (разом з виплатами допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) становив 88,02 грн., що на 9,96 грн. більше показника 2014 року.

Витрати на допомогу по вагітності та пологах склали 972,3 тис. грн. або 88,8% планового показника. У порівнянні з минулим роком витрати зменшились на 2,0 тис. грн.

Кількість оплачених днів по вагітності та пологах за 2015 рік збільшились на 140 та склала 16240 днів.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах становив 59,87 грн., що на 0,65 грн. менше показника минулого року. Нарахування допомоги в максимальному та наближеному до нього розміру не встановлено.

Витрати на допомогу на поховання (15 виплат) склали 33 тис. грн. або 85,9% передбачених асигнувань та  дорівнювали сумі витрат  за  2014 рік.

Зобов’язання страхувальників на кінець звітного періоду, у порівнянні з початком року, зменшилась на 6,2 тис. грн. або 85,1% та склали 1,1 тис. грн. Це 100% – зобов’язання страхувальників, які виникли після 01.01.2011 року.

Зобов’язання Фонду станом на 01.01.2016 року, у порівнянні на 01.01.2015 року, зменшились на 288,1 тис. грн., або на 92,8%  і на звітну дату становлять 22,5 грн., це 100% – поточні зобов’язання Фонду по фінансуванню всіх видів допомоги.

Дирекцією постійно ведеться роз’яснювальна робота із фінансовими працівниками,  головами комісій із соціального страхування щодо своєчасної обробки  листків непрацездатності, включення їх до заяв-розрахунків та  подачі заяв-розрахунків до дирекції з метою зменшення заборгованості за Фондом та недопущення затримок виплати своїм працівникам компенсації втрачено заробітку.

Відповідно до законодавства надходження коштів за лікарняними від Фонду повинні перераховуватись на протязі 10 робочих днів з дня подачі заяви-розрахунку до дирекції. Загалом, вже майже рік поспіль, кошти надходять на протязі 3-6 днів. Отже, якщо застрахованій особі невчасно видають кошти за листками непрацездатності – всі затримки з вини бухгалтерій підприємств, установ та організацій.

Тобто, основне завдання Фонду – надання матеріального забезпечення, дирекція виконує  своєчасно та в повному обсязі.

Менська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Коментарі закриті.